Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Projektový den DEN STROMŮ ve 4.B

Na pátek 21.10.2022 jsme si ve 4.B naplánovali projektový den k příležitosti oslavy dne stromů. Začali jsme usazením na polštářky a povídáním si o životě nás lidí a o životě stromů, k čemuž jsme si pustili zajímavé video. Pak jsme se rozdělili do skupin a společně jsme v pracovním listě zkoumali, proč lidé chodí do lesa, co je tam baví a co jim naopak brání, aby do lesa chodili častěji.

Publikováno 21. 10. 2022 12:49

Podzimní tvoření s rodiči 20.10.2022

Podzimní tvoření se stalo milým setkáním rodičů, dětí a vyučujících naší základní školy. Ve školní družině si mohly děti společně se svými rodiči vyrobit papírový zápich do květináče - „dýňáka“ a také netopýra z papíru jako hezkou dekoraci pro blížící se Halloween.

Publikováno 21. 10. 2022 12:15

Z lesa, louky, rybníka rovnou na stůl

Dne 13.října jsme s paní učitelkami Stehlíkovou a Novotnou, spolu s 8.A kuchali kachny. Paní učitelka Stehlíková přinesla dva kačery a jednu kachnu. Předvedla nám, jak se kuchá kachna a říkala nám různé zajímavosti.

Publikováno 17. 10. 2022 7:33

Přírodovědný klokan 2022

Nejlepší řešitelka z deváté třídy 62 bodů, druhý řešitel z osmé třídy 60 bodů a třetí úspěšný řešitel 55 bodů také z deváté třídy. Všem účastníkům gratulujeme k jejich výsledku a další práci zdar.

Publikováno 17. 10. 2022 7:12

Školní kolo chemické olympiády 2022

Je potřeba si uvědomit, že chemie je všude kolem nás. A bude se nám lépe žít, když pochopíme její podstatu. Chemie nejsou jen chemické továrny, ale také běžné věci naší každodenní potřeby (hygienické potřeby, oblečení, telefon, automobil, knihy). Chemii uplatníme i při výrobě potravin, výživových doplňků či léků nebo při samotné přípravě potravy. Chemie probíhá dokonce i v nás (trávení potravy či léků, ale i láska).

Publikováno 17. 10. 2022 7:08

Den za obnovu lesa 2022

Vidět orla zblízka a poslechnout si poutavé povídání bylo bezesporu atraktivní. Zejména aktivity jako trenažer harvestoru, výroba svíček, ochutnávka medu a pylu sklidily velký úspěch. Doufám, že se děti dozvěděli mnoho zajímavých informací. Těšíme se, jak se budeme chodit dívat na "naše" stromy, jak rostou.

Publikováno 17. 10. 2022 7:00

Z učitelských novin - o naší škole

Co se píše o naší škole v UČITELSKÝCH NOVINÁCH? Dozvíte se po rozkliknutí celého odkazu.

Publikováno 13. 10. 2022 9:45

nominace na oblíbeného učitele/učitelku

Od středy 5. října 2022 mohou žáci základních a středních škol posílat nominace svých oblíbených pedagogů do 30. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Pravidla, jak učitelku nebo učitele přihlásit, jsou od prvního ročníku stejná. (více v celém článku)

Publikováno 12. 10. 2022 17:37

"Třídní strom" 4.B

Při výtvarné výchově jsme se se 4.B rozhodli, že nakreslíme strom třídy, který bude tuto třídu vyjadřovat. Každý z žáků si tak nakreslil jeden (případně více) list, na který měl za úkol napsat jedno slovo, které podle něj tuto třídu vystihuje.

Publikováno 12. 10. 2022 7:15