Úvod > Základní škola > Kroužky

kroužek INFORMATIKY OnLine

nabízíme vám kroužek INFORMATIKY OnLine (základy programování, grafiky a spousta jiných věcí), který povedou dva naši bývalí žáci, Terezie Marčíková a Martin Kříž, kteří nyní studují Pedagogickou fakultu JU v Č. Budějovicích obor INFORMATIKA. Pokud budete mít zájem, prosím rodiče o potvrzení přihlášky na svém rodičovském účtu (Přihláška je ve zprávě. Označte prosím ANO nebo NE. Pokud neoznačíte nic, bude to považováno za NE).

Přihlášení označte do 17. února 2021. Žáci pak budou zařazeni do týmu na MS Teams, kde bude naplánováno setkání.

JSch

Kroužek informatiky

Kroužky 2019 - 2020

Nabídka kroužků: Kroužky 2020 - 2021

Kroužek vaření 2019 - 2020

Dům dětí a mládeže Veselí nad Lužnicí a ZŠ Ševětín nabízí v novém školním roce KROUŽEK VAŘENÍ. Zájmový kroužek bude probíhat každou středu v časech 14:00 až 15:45 nebo 16:00 až 17:45 v kuchyňce ZŠ Ševětín.

16:00 až 17:45 v kuchyňce ZŠ Ševětín.
S dětmi připravíme jednoduchá i složitější jídla od svačiny až po dort. Uvaříme pokrmy české i z cizích kuchyní. Vždy si povíme něco o surovinách, které budeme zpracovávat, naučíme se správně si organizovat práci, vysvětlíme si technologické postupy. Budeme dodržovat zásady hygieny kuchyně i potravin. Po uvaření prostřeme stůl a hotové pokrmy společně ochutnáme. Recepty i s postupem práce si zapíšeme, abychom si jídla, která nám budou chutnat, mohli uvařit i doma.
Zápisné: 800 Kč na celý školní rok (2. 10. – 5. 6. 2020)
Přihlašování je možné elektronicky na webových stránkách www.ddmtabor.cz
Informace na tel. +420 725 035 683, +420 381 581 191

kroužek - Mažoretky

Vážení rodiče,
od října tohoto školního roku otevíráme kroužek MAŽORETEK pod vedením Bc. Nikoly Čadové, který je určen pro žáky prvního stupně ZŠ. Přihlášku lze podat u paní vychovatelky v I. oddělení školní družiny. Konání kroužku bude upřesněno podle rozvrhů přihlášených žáků.

Bc. Nikola Čadová

Myslivecký kroužek 2019 - 2020

Vážení rodiče, i letos bude pokračovat MYSLIVECKÝ KROUŽEK pod vedením paní Tomandlové. První setkání se uskuteční před budovou školy 25. září 2019 (středa) ve 14:00 hodin. Kroužek je vhodný pro žáky 2. - 9. tříd. Nutná pevná kvalitní obuv do terénu.

JSch

Okresní kolo myslivecké soutěže "Zlatá srnčí trofej" 2019

Okresního kola myslivecké soutěže "Zlatá srnčí trofej" se zúčastnil i náš oddíl Poštolek, který opět zabodoval. Děti si vedly velice dobře a získaly všechna tři první místa jak v kategorii mladších, tak i v kategorii starších. Vítězové, Honza Frolík ze starších myslivečků a Jiřík Novotný z mladších žáků, postupují do národního kola, které proběhne o prázdninách v Plané nad Lužnicí.

Romana Tomandlová

Děkujeme za tak milý příspěvek a jsme na všechny členy oddílu Poštolek právem hrdi. Přejeme hodně nezapomenutelných zážitků a úspěchů v další práci. Velké poděkování patří paní Romaně Tomandlové, která věnuje svůj čas dětem a předává jim své vědomosti.

Myslivecký kroužek

Klub zábavné logiky a deskových her

Na naší škole již druhým rokem probíhají pro žáky 3. až 5. třídy Kluby zábavné logiky a deskových her. Žáci zde mimo jiné pracují se stavebnicemi WeDo 2.0. Ty vycházejí z nejnovějších pedagogických a vědeckých poznatků. Usnadňují žákům mladšího školního věku poznávat základy vědy, techniky, technologií a ICT, získávat kompetence v těchto oborech.

Projekty sledují reálný život, zabývají se fyzikálními zákony, technikou, naukou o Zemi a vesmírnými vědami. Otevřenost projektů představuje trvalou výzvu pro žáky, motivuje je k definování problémů a hledání vlastních návrhů na řešení.

Žáci mohou využívat připravených 17 žákovských projektů. Po získání zkušeností se pak pouští i do projektů dostupných na internetu, kde čerpají z poznatků jiných žáků, nebo dokonce vymýšlí i projekty vlastní. Zde je zapotřebí již velké trpělivosti, protože ne všechny nápady se dají snadno realizovat.

Lego WeDo (Klub zábavné logiky a deskových her)