Úvod > Základní škola > Podpora žákům a rodičům

Podpora žákům a rodičům

Štítky:

Novější 1

Videa, pracovní listy a další náměty na přijímačky

Čekají vás letos přijímací zkoušky na střední školu? Pak máte asi dost napilno, co se týká přípravy. Jenže, co všechno z učiva, které jste na základce probírali devět let, je podstatné, na co se máte zaměřit a co zlepšit? Jak na efektivní přípravu na přijímačky? Tolik otázek.

Publikováno 22. 2. 2022 9:42

DĚTI A MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST

Digitální média jsou čím dál tím větší součástí všedních dní doma i ve škole, technologická zařízení jsou výkonnější a levnější. Zacházení s digitálními médii patří v dnešní době k základním dovednostem, stejně tak jako čtení, psaní a počítání. Pod pojmem „mediální gramotnost“ rozumíme schopnost užívat média a jejich obsah samostatně a zodpovědně. Aby děti zacházely s médii bezpečným způsobem, měly by takovými dovednostmi disponovat.

Publikováno 19. 1. 2022 9:14

Podpora rodičům

Na základě doporučení MŠMT - pro rodiče a žáky předáváme informace: Situace spojená s distanční výukou je náročná i pro vás rodiče, kteří máte důležitou roli v prevenci rizikového chování u svých dětí. Stává se, že často nemáte dostatek informací, jak rizikové chování rozpoznat a jak se zachovat. Proto vás informujeme o projevech rizikového chování. Důležité je, aby byly včas identifikovány případné problémy a naše škola mohla nabízet cesty k řešení.

Publikováno 21. 3. 2021 12:35

Oblíbené odkazy

Odkazy na webové stránky, kde se dozvíš spoustu zajímavostí a procvičíš si své vědomosti

Publikováno 21. 3. 2021 8:50

BEZPEČNĚ V KYBER!

Vážení rodiče, představujeme vám brožuru doc. Mgr. Kamila Kopeckého, Ph.D. Univerzita Palackého v Olomouci, s názvem „Bezpečně v kyber!". Jsou zde přehledným a srozumitelným způsobem zpracována klíčová témata spojená s online bezpečností.

Publikováno 16. 2. 2021 5:26

BEZPEČNĚ NA INTERNETU

Vážení rodiče, představujeme vám kurz BEZPEČNOST INTERNETU, který naučí děti bojovat s kyberšikanou, odhalovat fake profily a bezpečně proplouvat světem internetu.

Publikováno 16. 2. 2021 5:25

Prevence sociálně patologických jevů

Prevence sociálně nežádoucích jevů: Mgr. Ivona Hercegová, email: i.hercegova@seznam.czSlovo úvodem...V oblasti prevence sociálně patologických jevů se na naší škole snažíme pro žáky vytvářet bezpečné a sociálně pozitivní klima.

Publikováno 16. 2. 2021 5:24

Projekt E-Bezpečí

Projekt E-Bezpečí je celorepublikový certifikovaný projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. V posledních letech se projekt také věnuje pozitivnímu využívání IT ve vzdělávání a běžném životě.

Publikováno 16. 2. 2021 5:19

Koordinátor EVVO

Environmentální vzdělání, výchova a osvěta neboli EVVO

Publikováno 16. 2. 2021 5:18