Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Přírodovědný klokan 2023

Přírodovědný klokan 2023Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

V kategorii Kadet soutěží žáci 8. a 9. tříd ZŠ a žáci odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Naši žáci se účastnili v  počtu  14 dětí. Řešili 24 soutěžních úloh. Maximum bylo 120 bodů. Otázky jsou vybírány z předmětů matematiky, fyziky, chemie, biologie a všeobecného přehledu.

Nejlepší řešitelé z deváté třídy 77 bodů, druhý 74 bodů a třetí 69 bodů.

  1. Jakub Frolík, 9.A - 77 bodů
  2. Martin Jindra, 9.B - 74 bodů
  3. Radek Bambas, 9.A - 69 bodů

Všem účastníkům gratulujeme k jejich výsledku a další práci zdar.

Mgr. Burešová Ph.D.

PK.png