Úvod > Základní škola > Školní metodik prevence

Kraje pro BEZPEČNÝ INTERNET: https://elearning.ecrime.cz/

Štítky:

Preventivní programy pro žáky 2022 - 2023

Ve školním roce 2022 - 2023 se uskutečnilo několik preventivních programů rizikového chování dětí.

KYBERŠIKANA

Co proti kyberšikaně mohou dělat rodiče? Specificky pro kyberšikanu platí (NAJDETE PO ROZKLIKNUTÍ CELÉHO PŘÍSPĚVKU)

Upozornění pro rodiče - nikotinové sáčky

V poslední době jsme na naší škole zaznamenali výskyt užívání nikotinových sáčků. Nejčastěji se to týká  žáků 7. - 9. tříd. Nikotinové sáčky patří mezi výrobky, které se užívají jako alternativa kouření. Primárně se používají při odvykání kuřáků a nejsou v žádném případě určeny pro konzumaci dětem. Díky snadné aplikaci pod horní či spodní ret nejsou vidět, děti je tudíž mohou konzumovat kdekoliv a kdykoliv.

NENECH TO BÝT!

Bojíš se promluvit o šikaně? Máš problém ty, nebo tvůj kamarád? Nechceš jen lhostejně přihlížet? NENECH TO BÝT!

Etické dílny

V rámci prevence rizikového chování spolupracujeme již třetím rokem s neziskovou organizací Hope4kids – Etické dílny. S paní lektorkou cílíme vybrané interaktivní zážitkové programy na jednotlivé třídy a konkrétní problémy.

Projekt "Desatero pro primární prevenci"

Naše škola se připojila k projektu Desatero pro primární prevenci, který je podporován MŠMT ČR.

Projekt E-BEZPEČÍ

Projekt E-Bezpečí je celorepublikový certifikovaný projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. V posledních letech se projekt také věnuje pozitivnímu využívání IT ve vzdělávání a běžném životě.

Bezpečnost na INTERNETU

Vážení rodiče, představujeme vám kurz BEZPEČNOST INTERNETU, který naučí děti bojovat s kyberšikanou, odhalovat fake profily a bezpečně proplouvat světem internetu.

BEZPEČNĚ V KYBER - online bezpečnost.

Vážení rodiče, představujeme vám brožuru doc. Mgr. Kamila Kopeckého, Ph.D. Univerzita Palackého v Olomouci, s názvem „Bezpečně v kyber!". Jsou zde přehledným a srozumitelným způsobem zpracována klíčová témata spojená s online bezpečností.

Školní metodik prevence: Mgr. Ivona Hercegová, email: i.hercegova@seznam.cz
Slovo úvodem...
V oblasti prevence sociálně patologických jevů se na naší škole snažíme pro žáky vytvářet bezpečné a sociálně pozitivní klima. Vzhledem k celospolečenskému nárůstu negativních a sociálně patologických jevů je nezbytné zahájit již na prvním stupni základní školy primární prevenci nežádoucích jevů, jako je agresivita, nekázeň a nesnášenlivost mezi dětmi. Tyto jevy mohou později přerůst v sociálně patologické chování (požívání drog a alkoholu, šikana, násilí, vandalismus). Cílem našeho pracoviště je takovému chování předcházet a minimalizovat je.
Svým žákům pomáháme v jejich cestě, jak vést zdravý životní styl podpořený tvůrčími aktivitami, jak se co nejlépe vyrovnat s tlakem vrstevnické skupiny a jak se vypořádat s případnými nezdary a zklamáním, které je v životě potkají.
Rodina a škola hraje v životě dětí důležitou roli, je a bude vždy nezastupitelným zdrojem vzorů pro správné chování a zdravé rozhodování.
Preventivní strategie školy je zakotvena v Minimálním preventivním programu školy.
Máš problémy, které Tě velmi trápí a nevíš si s nimi rady?
Nechceš o nich s nikým hovořit?
Netrap se a nezůstávej se svými černými myšlenkami sám. Svěř se. Může Ti pomoci systém „Nenech to být“.
Pamatuj, že problémy, o kterých nevíme, nemůžeme řešit!
Kde hledat pomoc?
Pomůžeme vám, kde hledat pomoc a na koho se obrátit v krizových situacích. Jsou chvíle, kdy každý z nás potřebuje poradit nebo pomoci, nemá se na koho obrátit, octne se sám nebo své blízké nechce svými problémy zatěžovat. Pokud nevíte, jak dál, a chtěli byste svůj problém svěřit někomu, kdo vám bude pozorně naslouchat, obraťte se s důvěrou na LINKY DŮVĚRY.

LINKA BEZPEČÍ
volání zdarma: