Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

projekt DEN PRO ŠKOLU

V rámci projektu Den pro školu byla do naší školy pozvána profikoučka, lektorka a personalistka Mgr. Monika Tischlerová. Žákům 8. tříd v předmětu pracovní činnosti (volba povolání) představila nejrůznější témata týkající se jejich volby budoucího povolání – motivace, seberozvoj, sebepoznání, trh práce. Na závěr si žáci vyzkoušeli osobnostní test, který jim velmi pomůže při výběru školy. Setkání s odborníkem bylo pro žáky velmi dobrou inspirací pro jejich budoucnost.

Publikováno 6. 1. 2023 7:05

Školní kolo matematické olympiády - 5.tř.

V uplynulém měsíci proběhlo na naší škole školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku. Dvě žákyně z 5B: Korandová a Vlažná splnily požadavky a úspěšně vyřešily a měly by postoupit do okresního kola kategorie Z5.

Publikováno 3. 1. 2023 18:06

Vánoční besídky

Ve čtvrtek 22.12. 2022 jsme se sešli, abychom oslavili blížící se Vánoce. Když jsme vešli do třídy, bylo vše připraveno. Někteří si z domova vzali cukroví a podělili se o něj s ostatními. Rozdělili jsme si dárky a zahráli si hru “Vánoční bazar”. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na příští rok.

Publikováno 22. 12. 2022 18:14

Krajské kolo Mladého chemika

Tři nejúspěšnější řešitelé z každé školy postoupili do krajského kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících. Nám se podařilo za Jihočeský kraj v konkurenci 120 žáků získat krásné 40 místo. Dva další řešitelé obsadili 57. a 85. místo. Gratulujeme našim chemikům a přejeme další úspěchy.

Publikováno 21. 12. 2022 10:13

čtenářské dílny v 6.B

„Podzimní“ čtenářské dílny jsme v 6.B zakončili tvorbou lapbooků. Žáci si své lapbooky sami ilustrovali a zapsali si do nich, co je na přečtené knize nejvíce zaujalo, jaký měla kniha děj a charakterizovali hlavní postavy. Nyní dostanou slovní zpětnou vazbu, kterou do lapbooků zapracují.

Publikováno 20. 12. 2022 13:46

Olympiáda z finanční gramotnosti 2022

V průběhu listopadu 2022 se žáci 6. ročníků zúčastnili 2. ročníku Filipova poháru finanční gramotnosti od ČSOB. Soutěž spočívala v tom, že si žáci do svých telefonů nainstalovali mobilní aplikaci, ve které procházeli různými kapitolami z finanční gramotnosti. Pojmy z finanční gramotnosti jim byly přiblíženy pomocí videí či textů a na konci každé kapitoly vyplňovali krátký test, za který získávali body.

Publikováno 20. 12. 2022 13:37

žáci z 5.A četli a zpívali dětem ve školce

Dne 15.12.2022 žáci a žákyně z 5.A četli a zpívali dětem v mateřské škole. Našemu vystoupení předcházela pečlivá příprava. Trénovali jsme několik týdnů. Rozdělili jsme se na skupinky a každá si vybrala téma, které ji zaujalo. Jedna četla známý zkrácený příběh o Josefovi, Marii a Ježíškovi, další o kouzelných kapřích šupinkách, jiná "vařila Vánoce" ve velikém hrnci.

Publikováno 15. 12. 2022 18:17

Čeps Cup – Dívky

S celkovou bilancí 4 výher a 0 porážek jsme si zajistili postup do krajského kola.

Publikováno 13. 12. 2022 18:25

Bruslení

Dne 13.12.2022 jely třídy 6.B, 8.B, 9.A a 9.B na bruslení do Veselí nad Lužnicí. Hned po příjezdu se všichni s nadšením přezuli do bruslí a ještě rychlejším tempem spěchali na led. Za tři hodiny strávené na ledu je jasné, že každý spadl alespoň jednou, ale našli se i tací, kteří se od poslední návštěvy zlepšili a na ledě se předvedli. Po třech hodinách bruslení musel nastat návrat do školy, tudíž se čas na ledu zakončil společnou fotkou, u které si mohl každý libovolně zapózovat.

Publikováno 13. 12. 2022 13:31