Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Vánoční florbalový turnaj v Týně nad Vltavou 2023

Vánoční florbalový turnaj v Týně nad Vltavou 2023  1. listopadu 2023 se v Týně nad Vltavou konal florbalový turnaj dívek. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol, konkrétně ZŠ a MŠ Ševětín, ZŠ Malá Strana, ZŠ Hlinecká, ZŠ Chrášťany, ZŠ Albrechtice a Gymnázium Týn nad Vltavou. V krásné sportovní hale se sešlo přes 100 florbalistek, které se mezi sebou utkaly ve dvou kategoriích (6. a 7. třída – mladší, 8. a 9. třída – starší). Naši školu reprezentovala tato děvčata:

Mladší:

Brankář: Monika Válová

Obránce: Sára Novotná, Nikola Herdová, Liliana Simpson, Alexandra Kovářová

Útočník: Tereza Tržilová, Adriana Procházková, Michaela Zabilková, Tereza Vlažná, Anežka Vlčková

Starší:

Brankář: Tereza Šebková

Obránce: Danica Herdová, Karolína Čadová, Valérie Stehlíková,

Útočník: Zuzana Bužková, Nikol Chrtová, Magdaléna Chýnová, Sofie Rollerová,

Starší žákyně po výsledcích 4:0 (Chrášťany), 2:0 (Gymnázium) a 7:1 (Albrechtice) postoupily suverénně do finále, kde na ně čekaly hráčky Rudých dračic, které pravidelně nastupují v Jihočeské lize a patří v kraji k nejlepším. Ve finále jsme tahali za kratší konec a odnesli si porážku 3:0. Celkové druhé místo je v konkurenci šesti škol výborným počinem, ale ještě lepší byl herní projev a soudržnost celého družstva holek osmých a devátých tříd. Svým výkonem si tak řekly o pozvánku na tréninky a zápasy Rudých dračic. Vrchní představitelé tohoto klubu byli ze zápalu a výkonu našich děvčat nadšeni.

Mladší žákyně se rozjížděly o něco pomaleji. Zvláště první dva zápasy i přes naši převahu jsme nedokázali přesně zamířit a vstřelit potřebné branky. V těchto zápasech jsme získali jeden bod za remízu 0:0, v druhém utkání jsme prohráli s Malou Stranou 0:1. V odvetách jsme podali mnohem lepší výkon a po dvou vítězstvích 1:0 a 3:1 jsme se stali celkovými vítězi turnaje mladších žákyň.

Holkám patří za výbornou reprezentaci školy obrovská pochvala. Svými výkony si řekly o vstupenku do Rudých dračic. V případě zájmu mě mohou rodiče zúčastněných i nezúčastněných kontaktovat na škole online nebo prostřednictvím e-mailu: duspiva.jan@seznam.cz , kde uvedu bližší informace a kontakty na patřičné trenéry a vedoucí.

Sportu zdar.

Mgr. Jan Duspiva

fl.png