Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 5.B v Českých Budějovicích

5.B v Českých BudějovicíchDne 10.11.2023 jela naše třída 5.B na výlet do Českých Budějovic. Prošli jsme si historické centrum, kterým nás provázel pan Chodura, dědeček našeho Sebíka. Dozvěděli jsme se zajímavosti o budějovickém loubí a domech, které jsou na náměstí. Viděli jsme na jednom z domů malbu, na které byl svatý Kryštof. Dále jsme se dozvěděli také zajímavosti o klášteře na Piaristickém náměstí. Poté jsme se šli podívat na výstaviště, kde byla výstava „Leťme vysoko“. Rozdělili jsme se do dvou skupin. První skupina se šla fotit do fotokoutku a druhá skupina se šla podívat do motýlí místnosti. Poté, co se obě skupiny vystřídali, jsme šli do velké „technické“ místnosti, kde jsme viděli horkovzdušný balon, rogalo, paraglide, animaci o ptácích, rakety a vycpané ptactvo ČR. Mohli jsme si tam vyrobit vlastní raketu z papíru a vyzkoušet, jestli létá. Moc se nám to líbilo. (fotografie)

Třída 5.B

Touto cestou bychom moc rády poděkovaly panu Chodurovi za to, že si na nás udělal čas, provedl nás Českými Budějovicemi, a řekl nám zajímavosti o jejich historickém centru.

Mgr. Andrea Tlachová a Lucie Šutková

a3352777-8107-4602-9360-8f81681ebf11.jpeg