Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Na Učitelském summitu 2023

Znáte Učitelský summit? Že o něm slyšíte poprvé? Ale to je velká škoda. Já s paní učitelkou Novotnou jsme na něj vyrazili v sobotu dne 15. dubna 2023. Akce byla zaměřena na využití iPadů ve výuce. (Naše škola pořídila iPady do výuky v rámci  Šablon II. a III. a některé z NPO - Prevence digitální propasti.) Letos se na summitu děly věci hned od samého začátku. Celý den byl napěchovaný informacemi za doprovodu neuvěřitelně zapálených lidí do vzdělávání.

Publikováno 4. 5. 2023 10:33

soutěž Mladý záchranář v akci - mladší žáci

Naši žáci se zúčastnili soutěže Mladý záchranář v akci. Vybrali si název : DPVŠ - DOBRÁ PARTA VE ŠKOLE a pustili se do plnění úkolů. Za první stupeň bojovali: JAN BUŽEK 5.B, JÁCHYM VAVŘÍČEK 5.B, VAVŘÍČKOVÁ 4.A, ALEXANDRA KOVÁŘOVÁ 5.B a TEREZA VLAŽNÁ 5.B. V prvním kole získali 769 bodů a skončili tak na krásném 25.místě (z 61). Moc jim děkujeme a gratulujeme.

Publikováno 3. 5. 2023 9:11

soutěž Mladý záchranář v akci - starší žáci

Přihlásili jsme se do soutěže Mladý záchranář v akci, pořádané Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. Náš tým Šutrákov ze 7.B a 9.B (Zuzana Bužková, Veronika Bužková, Jiří Novotný, Jakub Kursa a Ondřej Vlažný) se umístil na velmi pěkném 4. místě z 55 zúčastněných týmů.

Publikováno 3. 5. 2023 7:28

City Nature Challenge 2023

Na stanovištích jsme si mohli vše prakticky prohlédnout, vyzkoušet a dokonce i ochutnat. Někteří z nás ochutnali včelařské produkty, odvážnější z nás i cvrčky v grilovacím koření nebo čokoládě.

Publikováno 2. 5. 2023 19:07

Svět očima dětí 2023

Zapojili se žáci prvního i druhého stupně, na téma Pomněnkový den a 30 let České republiky, kresbami a literární prací. 5.A - Frolíková Anna, Králová Natálie, 5.B - Korandová Šárka, Nepožitková Anežka, Novotná Sára, 9.B - Kadlec Vratislav, Urbánková Taťána

Publikováno 1. 5. 2023 20:26

Odznak všestrannosti 2023

V úterý 26. dubna 2023 se naše škola zúčastnila soutěže s názvem Odznak všestrannosti. Této soutěže jsme se zúčastnili po delší časové odmlce. Po příjezdu do Českých Budějovic se početná výprava 24 žáků a 2 učitelů (Mgr. Michaela Hašová, Mgr. Jan Duspiva) přemístila do prostorné haly ZŠ Kubatova. Na místo dorazilo celkem 16 škol a 297 účastníků z celého českobudějovického okresu.

Publikováno 27. 4. 2023 12:15

okresní kolo - Jihočeský zvonek

...Zlaté pásmo a postup do krajského kola získala Barbora Sýkorová a Pavel Veselý. Zlaté pásmo si vyzpívala také Julie Veselá. V bronzovém pásmu zabodoval žák 9.A Martin Jágl. Děkujeme zpěvákům za jejich výkony a paní učitelce Mgr. Lence Vondráškové za jejich přípravu.

Publikováno 26. 4. 2023 19:25

rybářská olympiáda - školní kolo 2023

Střední rybářská škola ve Vodňanech pořádá každoročně Rybářskou olympiádu s účastí žáků 6. - 8. tříd ZŠ v rámci Jihočeského kraje. Na naší škole proběhlo školní kolo, s účastí 18 žáků, maximum bodů bylo 100. Nejlepší řešitel Štěpán Vaněk dosáhl 90 bodů, další postupující 81 a 82 bodů.

Publikováno 26. 4. 2023 16:57

pobytový zájezd spojený s výukou ve Velké Británii

Mnozí z nás tak měli možnost konverzovat v angličtině a své dovednosti jsme si zdokonalovali také v následujících dnech během dopolední výuky. Lektoři si pro nás připravili spoustu aktivit a her, např. typickou anglickou hru scrable. Odpoledne jsme vyjížděli na výlety do blízkého okolí. Navštívili jsme pašerácké jeskyně v Hastings, lodní doky v Portsmouth, křídové útesy Seven Sisters, podmořské akvárium v Brightonu a na závěr vyhlídkovou věž Brighton i360.

Publikováno 24. 4. 2023 20:26