Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > pobytový zájezd spojený s výukou ve Velké Británii

pobytový zájezd spojený s výukou ve Velké BritániiV týdnu od 16.4. do 21.4.2023 jsme se zúčastnili pobytového zájezdu spojeného s výukou do Velké Británie. Vyjížděli jsme v neděli v poledne od naší školy. Cesta byla náročná a zdlouhavá, ale výhledy z autobusového okénka na mnohých místech za našimi hranicemi stály za to. Po dlouhých dvaceti hodinách cesty jsme konečně dorazili do cíle. Všechny nás naprosto okouzlila britská architektura a v Londýně obzvlášť. Jako první jsme navštívili Museum Madame Tussauds. Voskové figuríny, které jsme si prohlédli, vypadaly opravdu jako živé. Po krátké přestávce nedaleko Piccadilly Circus jsme pokračovali procházkou po nejznámějších místech v Londýně – Trafalgar Square, Buckingham Palace, Big Ben, Palace of Westminster. Další zajímavá místa jsme si prohlédli z lodě během plavby po Temži. Večer jsme netrpělivě očekávali, až si nás rozeberou naše hostitelské rodiny. Všichni jsme byli mile překvapeni, jak přátelsky nás přijaly. Mnozí z nás tak měli možnost konverzovat v angličtině a své dovednosti jsme si zdokonalovali také v následujících dnech během dopolední výuky. Lektoři si pro nás připravili spoustu aktivit a her, např. typickou anglickou hru scrable. Odpoledne jsme vyjížděli na výlety do blízkého okolí. Navštívili jsme pašerácké jeskyně v Hastings, lodní doky v Portsmouth, křídové útesy Seven Sisters, podmořské akvárium v Brightonu a na závěr vyhlídkovou věž Brighton i360. Ve výšce 138 m jsme nafotili poslední snímky a v 7 hodin večer jsme se vydali na zpáteční cestu domů. Výlet do Anglie byl doopravdy nádherný a přesvědčil většinu z nás, že se do Velké Británie chceme ještě někdy podívat. (fotografie)

napsaly Táňa Urbánková a Adéla Vavříčková, žákyně 9.B

Mgr. Ivona Hercegová

vb.jpg