Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > City Nature Challenge 2023

City Nature Challenge 2023Dne 28.4.2023 jsme se zúčastnili City Nature Challenge akce pořádané Biologickým centrem Akademie věd. Nacházeli se dne čtyři stanoviště: včelařství, entomologie, mikroskopování vodních organismů a ptáci. Na stanovištích jsme si mohli vše prakticky prohlédnout, vyzkoušet a dokonce i ochutnat. Někteří z nás ochutnali včelařské produkty, odvážnější z nás i cvrčky v grilovacím koření nebo čokoládě. Následně jsme se vydali podél Malše na terénní výuku s pracovními listy, cílem bylo vyluštit tajenku ze všech rozpoznaných organismů na trase. Někteří z nás se zapojili do soutěže evropských měst – kdo nafotí více organismů ve svém městě. Poté jsme se trolejbusem dopravili do Mercury a odtud jsme odjeli autobusem zpět do Ševětína. Exkurze se nám moc líbila. (fotografie)

Napsali žáci třídy 6.A

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná

lucka.jpg