Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Výtvarná soutěž "Krása a zdraví zahrady"

Český zahrádkářský svaz vyhlásil již 30. ročník výtvarné soutěže, pořádané již od roku 1993. Je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.

Publikováno 12. 2. 2023 19:34

Školní florbalová liga – 1. kolo (Mladší žáci)

Ve starší kategorii se nám na konci minulého roku podařilo vybojovat jednu bronzovou medaili a na tento výsledek jsme navázali i letos. V konkurenci 15 škol jsme skončili na krásném 2. místě ve skupině a připsali si do dlouhodobé tabulky 12 bodů.

Publikováno 9. 2. 2023 12:32

Školní florbalová liga – 1. kolo (nejmladší žáci)

Na konci vyhlášení dostala speciální cenu Sofie Čadová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou Ještěrek Ševětín. Ohledně možnosti kroužku florbalu pro nejmenší Vás budu v nejbližších dnech informovat, neboť po turnaji se objevila celá řada rodičů, kteří projevili o tento sport zájem.

Publikováno 9. 2. 2023 12:19

Výborný úspěch v okresním kole matematické olympiády

Šárka Korandová z 5. B reprezentovala vzorně naší školu a stala se úspěšnou řešitelkou na výborném 3. místě. Terezka Vlažná, rovněž ze třídy 5. B, obsadila v okrese 12. místo a zaslouží též naši pochvalu. Děkujeme oběma dívkám za reprezentaci naší školy a přejeme, ať jejich zápal a nadšení pro řešení nelehkých matematických úloh se stane inspirací i pro další žáky.

Publikováno 7. 2. 2023 17:14

soutěž "Opevnění města České Budějovice"

Vratislav Kadlec a Taťána Urbánková - Mezi soutěžícími z mnoha budějovických základních škol a gymnázií obsadili nádherné 2. místo. Nyní je čeká slavnostní vyhlášení výsledků v obřadní síni českobudějovické radnice, kde by měli obdržet zajímavé věcné ceny.

Publikováno 31. 1. 2023 19:57

Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 se žák 9. B Vratislav Kadlec zúčastnil okresního kola Dějepisné olympiády. Po loňském úspěchu jsme do něj vkládali naděje, přesto ještě předčil očekávání a v těžké konkurenci třiceti devíti žáků obsadil úžasné páté místo.

Publikováno 23. 1. 2023 16:47

Školní kolo matematické olympiády - 5.tř.

V uplynulém měsíci proběhlo na naší škole školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku. Dvě žákyně z 5B: Korandová a Vlažná splnily požadavky a úspěšně vyřešily a měly by postoupit do okresního kola kategorie Z5.

Publikováno 3. 1. 2023 18:06

Krajské kolo Mladého chemika

Tři nejúspěšnější řešitelé z každé školy postoupili do krajského kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících. Nám se podařilo za Jihočeský kraj v konkurenci 120 žáků získat krásné 40 místo. Dva další řešitelé obsadili 57. a 85. místo. Gratulujeme našim chemikům a přejeme další úspěchy.

Publikováno 21. 12. 2022 10:13

Olympiáda z finanční gramotnosti 2022

V průběhu listopadu 2022 se žáci 6. ročníků zúčastnili 2. ročníku Filipova poháru finanční gramotnosti od ČSOB. Soutěž spočívala v tom, že si žáci do svých telefonů nainstalovali mobilní aplikaci, ve které procházeli různými kapitolami z finanční gramotnosti. Pojmy z finanční gramotnosti jim byly přiblíženy pomocí videí či textů a na konci každé kapitoly vyplňovali krátký test, za který získávali body.

Publikováno 20. 12. 2022 13:37