Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Okresní kolo dějepisné olympiády

Okresní kolo dějepisné olympiádyVe čtvrtek 19. ledna 2023 se žák 9. B Vratislav Kadlec zúčastnil okresního kola Dějepisné olympiády. Po loňském úspěchu jsme do něj vkládali naděje, přesto ještě předčil očekávání a v těžké konkurenci třiceti devíti žáků obsadil úžasné páté místo. Předstihli ho pouze čtyři gymnazisté, od vítěze ho dělily tři body. Pravděpodobně si tak opět zajistil postup do krajského kola. Tématem letošní olympiády jsou československé dějiny mezi roky 1945 -1992, tedy období, které se tradičně probírá až během druhého pololetí 9. ročníku - soutěžící se tedy museli věnovat samostudiu nebo využít pouze znalosti, které získali mimo školu. Kvůli těmto okolnostem je Vráťův úspěch ještě hodnotnější.
Gratulujeme!
 
Mgr. Jana Chalupová