Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní florbalová liga – 1. kolo (nejmladší žáci)

Školní florbalová liga – 1. kolo (nejmladší žáci)Sportovní oddíl FBC Štíři České Budějovice přišel před třemi lety s projektem, který měl za úkol přivést co nejvíce dětí ke sportu, konkrétně k florbalu. Projekt s názvem Školní florbalová liga se v letošním roce rozrostl i pro žáky 1. a 2. tříd a my jsme byli u toho! Naši nejmenší žáčci se vydali na svoji vůbec první sportovní soutěž. V českobudějovické Sportovní hale na nás čekala dvě krásná hřiště. Početná výprava s panem učitelem Duspivou zdárně vzdorovala ostřílenějším celkům. Řada z nich měla ve svém týmu jedince, kteří se florbalu už nějaký ten rok věnují. Za zmínku stojí výborný výsledek proti ZŠ Nerudova, kde jsme po bojovném výkonu vybojovali proti vítězům celého turnaje remízu. Celkově jsme skončili na 6. místě ze 7 škol, ale co je nejdůležitější, děti měly z turnaje ohromnou radost a sportovní výlet si užily. V doprovodné soutěži ve skládání puzzle s logem „Štírů“ jsme byli naopak druzí nejrychlejší. Na konci vyhlášení dostala speciální cenu Sofie Čadová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou Ještěrek Ševětín. Ohledně možnosti kroužku florbalu pro nejmenší Vás budu v nejbližších dnech informovat, neboť po turnaji se objevila celá řada rodičů, kteří projevili o tento sport zájem.                           

Sportu zdar!!    Mgr. Jan Duspiva

Soupiska:                                                                                           

Brankář: Antonín Tátovský, Prokop Vlček

Obránci: Michal Honza, Martin Klečka, William Simpson,                          

Útočníci: Sofie Čadová, Ondřej Martinka, Vojtěch Baštýř, Dalibor Pajma, Ema Simpson,

IMG_20230201_084518.jpg IMG_20230201_090459.jpg IMG_20230201_092010.jpg