Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Krajské kolo Mladého chemika

Krajské kolo Mladého chemikaSoutěž „Mladý chemik České republiky“ vznikla v roce 2006 ve spolupráci společnosti Synthesia a SPŠCH Pardubice a jejím cílem je představit chemii jako přitažlivý a perspektivní obor, který se vyplatí studovat, protože nabízí široké možnosti pracovního uplatnění.

První kola testování probíhala od září do konce října přímo na základních školách a zúčastnilo se jich přes 7 000 žáků.

Tři nejúspěšnější řešitelé z každé školy postoupili do krajského kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících. Nám se podařilo za Jihočeský kraj v konkurenci 120 žáků získat krásné 40 místo. Dva další řešitelé obsadili 57. a 85. místo.

Gratulujeme našim chemikům a přejeme další úspěchy.

Mgr. Burešová Ph.D.