Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > soutěž "Opevnění města České Budějovice"

soutěž "Opevnění města České Budějovice"V prosinci se žáci 9. B Vratislav Kadlec a Taťána Urbánková zapojili do vědomostní soutěže s názvem Opevnění města České Budějovice, pořádané budějovickým magistrátem a Národním památkovým ústavem. Mezi soutěžícími z mnoha budějovických základních škol a gymnázií obsadili nádherné 2. místo. Nyní je čeká slavnostní vyhlášení výsledků v obřadní síni českobudějovické radnice, kde by měli obdržet zajímavé věcné ceny.

Úspěch v soutěži je velmi cenný, neboť žáci museli prokázat značnou píli. S pomocí odborné literatury a internetu odpovídali na otázky týkající se historie Českých Budějovic a městského opevnění od středověku do 20. století. Některé úkoly bylo třeba zpracovat výtvarně. V praktické části soutěže se žáci museli vypravit do terénu a zjistit odpovědi na otázky přímo v historickém centru města. Ačkoli na rozdíl od ostatních soutěžících nebydlí přímo v Budějovicích, podařilo se jim vypracovat úkoly velmi svědomitě a dosáhnout tak tohoto skvělého umístění.
Gratulujeme!
 
Mgr. Jana Chalupová
soutěž Opevnění města ČB.jpg