Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Aktivity podporující spolupráci a zlepšující vztahy v kolektivu ve třídě 4.B

Ve středu 24.1.2023 a ve čtvrtek 25.1.2023 probíhaly ve třídě 4.B aktivity na zlepšení vztahů v kolektivu třídy. Využili jsme k tomu nejrůznějších aktivit – první den při přírodovědné výuce s využitím ICT techniky a zhlédnutí dokumentárního filmu o parazitech děti ve skupinkách zpracovávaly zadané úkoly.

Publikováno 28. 1. 2023 19:17

projektový cen - "Den dvojčat"

Naše škola se tento školní rok přihlásila do projektu Hrdá škola – Schools United. Jedná se o projekt, do kterého se zapojují vybrané školy v České republice a jeho cílem je oživit studentský život školy. První téma projektu, které sbližovalo naší školu, byl Den dvojčat. Stejné oblečení? Stejný účes? Stejné vystupování? To nebyl problém…

Publikováno 28. 1. 2023 19:13

Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 se žák 9. B Vratislav Kadlec zúčastnil okresního kola Dějepisné olympiády. Po loňském úspěchu jsme do něj vkládali naděje, přesto ještě předčil očekávání a v těžké konkurenci třiceti devíti žáků obsadil úžasné páté místo.

Publikováno 23. 1. 2023 16:47

nabídka jednoho volného místa výuky na kytaru

Vážení rodiče, informujeme Vás, že od druhého pololetí se uvolnilo jedno místo na výuce hry na kytaru. Informace u p. uč. Michálka - mobil: 728 342 499.

Publikováno 19. 1. 2023 17:55

Příměstský tábor s matematickým zaměřením (jarní prázdniny) - Pedagogická fakulta JCU v ČB

Publikováno 19. 1. 2023 15:57

návštěva Empatie z Českých Budějovic ve 3.A

Po počátečním vzájemném ostychu se klienti  s žáky během chvíle skamarádili a navázali kontakt. Podle vyjádření žáků byla tato návštěva pro ně příjemná s pozitivními pocity. Těší se na další možné setkání. Byli jsme pozváni k nim do keramické dílny, kde je možně vyrobit různé věci z modelářské hlíny.

Publikováno 19. 1. 2023 15:51

Deset kroků před rozhodnutím kam po "základce"

Cest, jak si vybrat studium ve střední škole, je mnoho. Každý na to jde jinak, ale všichni potřebují dostatek spolehlivých informací, čas, aby je vyhodnotil, ale i podporu svých blízkých. Tady je „desatero“, které ti může rozhodování usnadnit.

Publikováno 16. 1. 2023 7:02

projekt DEN PRO ŠKOLU

V rámci projektu Den pro školu byla do naší školy pozvána profikoučka, lektorka a personalistka Mgr. Monika Tischlerová. Žákům 8. tříd v předmětu pracovní činnosti (volba povolání) představila nejrůznější témata týkající se jejich volby budoucího povolání – motivace, seberozvoj, sebepoznání, trh práce. Na závěr si žáci vyzkoušeli osobnostní test, který jim velmi pomůže při výběru školy. Setkání s odborníkem bylo pro žáky velmi dobrou inspirací pro jejich budoucnost.

Publikováno 6. 1. 2023 7:05

Školní kolo matematické olympiády - 5.tř.

V uplynulém měsíci proběhlo na naší škole školní kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku. Dvě žákyně z 5B: Korandová a Vlažná splnily požadavky a úspěšně vyřešily a měly by postoupit do okresního kola kategorie Z5.

Publikováno 3. 1. 2023 18:06