Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > projektový cen - "Den dvojčat"

projektový cen - "Den dvojčat"Naše škola se tento školní rok přihlásila do projektu Hrdá škola – Schools United. Jedná se o projekt, do kterého se zapojují vybrané školy v České republice a jeho cílem je oživit studentský život školy. První téma projektu, které sbližovalo naší školu, byl Den dvojčat. Stejné oblečení? Stejný účes? Stejné vystupování? To nebyl problém… Ve čtvrtek 19.1.2023, se začala škola hned od rána zaplňovat velmi podobně vypadajícími žáky a žákyněmi. I někteří vyučující si byli nápadně podobní.

Ve třídě 1.B se nové „dvojice“ ráno společně posadily do lavic a celý den sdílely společné zážitky. Všechna „dvojčata“ se snažila mluvit, přemýšlet i pracovat jako jeden tým, pokusila se dokonce domlouvat beze slov pomocí posunků a vycítit, co by si jeho druhá „polovina“ přála. Všichni se snažili vyhovět jeden druhému. Na závěr dne jsme si sdělili, jak jsme se v této neobvyklé roli cítili.

Těšíme se na další témata nového projektu, kterých se zúčastníme.

Ing. Mg. Bc. Lucie Novotná a Mgr. Dana Vojtová

dvojčata.jpg