Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Aktivity podporující spolupráci a zlepšující vztahy v kolektivu ve třídě 4.B

Aktivity podporující spolupráci a zlepšující vztahy v kolektivu ve třídě 4.BVe středu 24.1.2023 a ve čtvrtek 25.1.2023 probíhaly ve třídě 4.B aktivity na zlepšení vztahů v kolektivu třídy. Využili jsme k tomu nejrůznějších aktivit – první den při přírodovědné výuce s využitím ICT techniky a zhlédnutí dokumentárního filmu o parazitech. Děti ve skupinkách zpracovávaly zadané úkoly. Nakonec společně pracovaly na výrobě (nejspíš nového třídního maskota) 3,5 metrové tasemnice a zjišťovaly tak, že každý článek je důležitý. Ve skupinkách si také žáci zahráli deskové a vědomostní hry.

Třída si společně nastavovala „pravidla třídy 4.B, kterými se pokusí řídit a budou dalším nástrojem ke zlepšení vztahů a komunikace.

Koordinačně-pohybové hry byly také zaměřeny na spolupráci a kolektivní řešení problémů – hra „had“, posouvání obruče v uzavřeném kruhu, týmový přechod po „lávovém poli“ apod. Po celou dobu vládla ve třídě uvolněná atmosféra a věříme, že v tomto duchu bude i nadále pokračovat.

Mgr. Hašová a Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná