Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > návštěva Empatie z Českých Budějovic ve 3.A

návštěva Empatie z Českých Budějovic ve 3.ADne 18.1. 2023 naši školu a třídu 3.A navštívili klienti ze sociální služby Empatie z Českých Budějovic. Jsou to osoby se zdravotním znevýhodněním. V rámci výchovy k humanismu a komunikace mezi různými lidmi proběhlo setkání  a vzájemná interakce mezi těmito osobami a žáky. Žáci naší třídy ukázali hostům, jak se učí,  předvedli jim hudební vystoupení a rozdali drobné dárečky, které vyrobili v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. Po počátečním vzájemném ostychu se klienti  s žáky během chvíle skamarádili a navázali kontakt. Podle vyjádření žáků byla tato návštěva pro ně příjemná s pozitivními pocity. Těší se na další možné setkání. Byli jsme pozváni k nim do keramické dílny, kde je možně vyrobit různé věci z modelářské hlíny.

Mgr. Roman Tlapák

IMG-20230118-WA0002.jpg