Úvod > Základní škola > Školní metodik prevence > Bezpečnost na INTERNETU

Bezpečnost na INTERNETU

Vážení rodiče, představujeme vám kurz BEZPEČNOST INTERNETU, který naučí děti bojovat s kyberšikanou, odhalovat fake profily a bezpečně proplouvat světem internetu. Kurz pomocí chytlavých videí a interaktivního kvízu provede vaše děti nebezpečnými situacemi, se kterými se mohou běžně setkat na sociálních sítích a vysvětlí jim, jak na ně správně reagovat. Web nabízí kromě kurzu také tipy, co dělat, když je na prevenci příliš pozdě, a rady pro rodiče, jak své děti na sítích ochránit.
Témata kurzu zaujmou především děti 6. až 9. třídy. Samotný online kurz vypadá jako chat mezi dětmi, které spolu řeší své zkušenosti s kyberšikanou, falešnými profily nebo se seznamováním na internetu.
Na přípravě kurzu a podpůrných materiálů se jako akademický garant podílel také projekt Pedagogické fakulty Univerzity Palackého E-bezpečí, který se specializuje na bezpečnost dětí na internetu. „Z našich statistik vyplývá, že až 50 % dětí komunikuje na internetu s lidmi, které nezná, a každé desáté dítě se na internetu setkalo s kyberšikanou,“ vysvětluje vedoucí E-Bezpečí, Kamil Kopecký. „Přestože je internet pozitivní a prospěšnou službou, může pro děti při nedodržování bezpečnostních pravidel představovat rizika, která si sami neuvědomují. Je proto nutné naučit je, jak se mají v online prostředí chovat,“ dodává.

BEZPEČNÝ INTERNET , INTERNETEM BEZPEČNĚ