Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Pozvánka na poznávací stezku "Červen - měsíc myslivosti"

Pro širší veřejnost ve věku 8 až 80 let je připravena poznávací stezka pod Babou. (Baba je zalesněný vrchol na širokém strukturním hřbetu v Ševětínské vrchovině. Leží v katastrálním území Vitína). Stezka je k dispozici od 8. do 30. června 2023. Nulté stanoviště (začátek) se nachází na kraji lesa nad hřištěm. Desáté (poslední) zastavení je na strouze pod kazatelnou směrem na Ševětín.

Publikováno 23. 5. 2023 14:25

Na Učitelském summitu 2023

Znáte Učitelský summit? Že o něm slyšíte poprvé? Ale to je velká škoda. Já s paní učitelkou Novotnou jsme na něj vyrazili v sobotu dne 15. dubna 2023. Akce byla zaměřena na využití iPadů ve výuce. (Naše škola pořídila iPady do výuky v rámci  Šablon II. a III. a některé z NPO - Prevence digitální propasti.) Letos se na summitu děly věci hned od samého začátku. Celý den byl napěchovaný informacemi za doprovodu neuvěřitelně zapálených lidí do vzdělávání.

Publikováno 4. 5. 2023 10:33

pro rodiče: DigiDay - bezpečný internet

Spousta rodičů nerozumí tomu co jim děti říkají - a to doslova. Když slyší větu ve stylu “Killnul jsem enemáka a vypadl z něj cool loot” mají z toho těžkou hlavu. Vzniká tak zbytečně jazyková bariéra a prohlubuje se generační propast...

Publikováno 17. 4. 2023 9:31

Den otevřených dveří

Ve dnech 3. a. 4. dubna 2023 se otevřou dveře základní školy - prostory prvního i druhého stupně - od 13:00 do 17:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Publikováno 23. 2. 2023 16:44

nabídka jednoho volného místa výuky na kytaru

Vážení rodiče, informujeme Vás, že od druhého pololetí se uvolnilo jedno místo na výuce hry na kytaru. Informace u p. uč. Michálka - mobil: 728 342 499.

Publikováno 19. 1. 2023 17:55

Příměstský tábor s matematickým zaměřením (jarní prázdniny) - Pedagogická fakulta JCU v ČB

Publikováno 19. 1. 2023 15:57

Deset kroků před rozhodnutím kam po "základce"

Cest, jak si vybrat studium ve střední škole, je mnoho. Každý na to jde jinak, ale všichni potřebují dostatek spolehlivých informací, čas, aby je vyhodnotil, ale i podporu svých blízkých. Tady je „desatero“, které ti může rozhodování usnadnit.

Publikováno 16. 1. 2023 7:02

KYBERŠIKANA

Co proti kyberšikaně mohou dělat rodiče? Specificky pro kyberšikanu platí (po rozkliknutí celého příspěvku)

Publikováno 24. 11. 2022 10:10

Jak jsme zažili "divadlo jinak"

V pátek 4.11.2022 jsme s dramatickým kroužkem navštívili Jihočeské divadlo. Zde jsme se seznámili s různými profesemi v divadle, prohlédli jsme si všechna zákoutí (zákulisí, šatny, prostory pro balet). Vyzkoušeli jsme si, jak se sedí v orchestřišti a nahlédli do baletního sálu, kde se zrovna trénovalo. Po občerstvení, které bylo pro nás nachystáno, následovala hodinka dramatické výchovy pod vedením zkušeného lektora a školení naší paní učitelky.

Publikováno 7. 11. 2022 10:29