Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > pro rodiče: DigiDay - bezpečný internet

pro rodiče: DigiDay - bezpečný internetVážení rodiče,

nabízíme Vám účast na akci (nebo na vámi vybraných blocích): DigiDay - bezpečný internet - (informace o jednotlivých blocích níže)

19. dubna (středa) 2023

PROSÍM, ZAREGISTRUJTE SE:

 
Večerní blok pro veřejnost, rodiče, prarodiče, prostě pro všechny... 

Program pro širokou veřejnost - praktický blok pro dospělé a seniory, rodiče či prarodiče, kteří chtějí zodpovědně držet digitální krok.

Úvodní slovo

17:00-17:30

 Praktický blok pro dospělé 
  
Rozumíte slangu, kterým děti mluví?

17:30-18:20

Pavel Matějíček

Spousta rodičů nerozumí tomu co jim děti říkají - a to doslova. Když slyší větu ve stylu “Killnul jsem enemáka a vypadl z něj cool loot” mají z toho těžkou hlavu. Vzniká tak zbytečně jazyková bariéra a prohlubuje se generační propast. 

Proto jsme připravili slovník Kybermládeže a spoustu termínů z něj vám představíme.

 
Gaming a sociální sítě 

18:30-19:20

Kateřina Lukavská

Příspěvek Gaming a sociální sítě - výzvy pro rodičovskou regulaci nadměrného používání digitálních médií mezi dětmi a dospívajícími představí aktuální poznatky v oblasti rodičovské regulace používání digitálních médií u dětí a dospělých. 

Pobavíme se o efektivitě jednotlivých rodičovských přístupů a upozorníme na úskalí některých z nich. Dále se zaměříme na poruchu hraní digitálních her a na problémové používání sociálních sítí, což jsou jevy, které mohou významným způsobem ohrožovat zdraví a duševní pohodu dětí a dospívajících. 

Představíme aktuální odhady výskytu těchto poruch a podíváme se, jak lze tyto poruchy rozeznat od nepatologického nadměrného používání digitálních (obrazovkových) médií. 

 
Média a dezinformace

19:30-20:15

Michal Kaderka

Během webináře si ukážeme, jak nové technologie změnily média a jak s tím souvisí rozšíření dezinformací. 

Popíšeme si, jak vznikají toxické informace a jak jim lze čelit.