Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Podzimní tvoření - odpoledne s rodiči a dětmi

čtvrtek 20. října 2022 v 15:30 podle počasí na zahradě školy nebo ve školní družině.

Publikováno 9. 10. 2022 21:00

Laboratorní práce z chemie

Chemie je pro nás novým a nepoznaným předmětem, plná otazníků a určitě i překvapení a radosti z toho, když si věci, které nám paní učitelka tvrdí můžeme vyzkoušet sami. Zkusili jsme si naší první laboratorní práci na téma vlastnosti látek. Pozorovali jsme je u cukru, soli a naftalenu.

Publikováno 9. 10. 2022 20:56

Den za obnovu lesa

V sobot 15. října 2022 od 10 do 16 hodin si můžete zkusit práci v lese v rámci "Dne za obnovu lesa" a vysadit si vlastní stromek. Více informací na www.sazimelesynovegenerace.cz

Publikováno 9. 10. 2022 20:50

Florbalový turnaj v Týně nad Vltavou

S celkovou bilancí dvou prvních míst jsme se stali nejúspěšnější školou a odvezli si domů krásný pohár. Děkuji našim žákům za příkladnou reprezentaci a budu se těšit na další turnaje. Nyní jsou na řadě naše slečny.

Publikováno 7. 10. 2022 11:34

Školní online pokladna

Naše škola od tohoto okamžiku používá pro úhradu veškerých školních akcí systém Školní online pokladna = ŠOP. Tento systém je dostupný z jakéhokoliv PC, tabletu nebo mobilního telefonu připojeného k internetu. Rodič zde má přehled o zůstatcích a čerpání finančních prostředků z konta žáka. Registrace v programu ŠOP je povinná.

Publikováno 5. 10. 2022 12:47

Co jsme dělali na přírodovědném kroužku?

V pondělí jsme měli odpoledne první hodinu kroužku praktických cvičení z přírodovědných předmětů, kde jsme si vyzkoušeli vyrobit lávovou lampu. Žáci se dozvěděli něco o vlastnostech vody a oleje, vyzkoušeli si rozmíchat barviva, a nakonec si každá skupinka vyrobila svou vlastní lávovou lampu.

Publikováno 4. 10. 2022 13:18

Podpora nadání

Kdo je (mimořádně) nadaný žák? Jakým způsobem s těmito žáky pracovat? Na tyto i jiné otázky se zaměřila paní zástupkyně pro 1. stupeň ZŠ Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná.

Publikováno 29. 9. 2022 17:36

vyhlášení nejlepšího obrázku u prvňáků

Dnes 27.9.2022 přišel za našimi prvňáčky starosta SDH Ševětín pan Jan Fedra. Přišel vyhlásit vítěze nejlépe vybarveného obrázku hasiče, který dostali děti na akci OČMU za úkol vybarvit. "Rozhodování o vítězi bylo velice těžké", řekl. Děti s napětím čekali, kdo z nich to bude.

Publikováno 27. 9. 2022 18:48

Terénní výuka v 7.B – zlomky

Mohou být zlomky zábavou a učit se i jinde než ve třídě? O tom jsme se přesvědčili se 7.B. Na dvouhodinovku matematiky jsme vyrazili do sychravého podzimního dopoledne a s pomocí různých přírodnin jsme tvořili různé zlomky.

Publikováno 27. 9. 2022 18:14