Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Florbalový turnaj v Týně nad Vltavou

Florbalový turnaj v Týně nad VltavouV úterý 4. října 2022 jsme se zúčastnili tradičního florbalového turnaje v Týně nad Vltavou. Z minulého roku jsme obhajovali jedno prvenství (starší žáci) a jedno druhé místo (mladší žáci).

Starší žáci byli vylosováni do skupiny A společně s týmy ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká. V prvním utkání jsme po přesvědčivém výkonu zvítězili 5:0 po brankách J. Weinpolda (3 branky), A. Flegla a M. Kušníra. V souboji o první místo ve skupině jsme vyhráli opět jednoznačně 3:0 a postoupili do semifinále, kde jsme se utkali, proti Gymnáziu Týn nad Vltavou. Ačkoli nás soupeř vzrůstem převyšoval, na hřišti vládli žáci ZŠ Ševětín. Prakticky po bezchybném výkonu jsme hladce postoupili do finále (4:0) a nadále si drželi čistý gólový štít. Ve finále na nás čekali nadějní florbalisté z Malé Strany, kteří ještě minulý rok hráli mladší kategorii, kde suverénně zvítězili. Zápas to byl napínavý až do posledních vteřin. Oproti semifinále jsme se nevyvarovali pár lehkých chyb, které naštěstí soupeř nepotrestal a tak dvě minuty před koncem rozhodl o našem vítězství přesnou ranou Jakub Weinpold. V posledních vteřinách nám na nervy ještě zabrnkal náš gólman Jonáš, který už se radoval, ačkoli soupeř ještě stihl vystřelit. Rána šla vedle a radost mohla propuknout. S celkovým skóre 13:0 jsme obhájili loňské vítězství.

Mladší žáci hráli svůj turnaj v jedné 4členné skupině. Kromě žáků a žákyň Malé Strany nechyběli ani sportovci ze ZŠ Hlinecká. Nově vzniklý tým mladších žáků se první zápas sehrával a bylo to znát. Po vedoucí brance O. Weinpolda jsme pár vteřin před koncem inkasovali. Tato branka byla i konečná a znamenala spravedlivou remízu 1:1. V druhém utkání jsme nastoupili proti ZŠ Hlinecké. Po pár minutách se nám začala dařit kombinace po křídlech, která vyústila ve 3 rychlé branky. V poslední minutě jsme zásluhou J. Kubíčka přidali poslední gól a zápas vyhráli 4:0. V posledním utkání jsme nastoupili proti papírovému favoritovi ZŠ Malá Strana (chlapci), kteří do té doby 2x poměrně jasně zvítězili. Od úvodu jsme hýřili aktivitou a brankáře soupeře zaměstnávali řadou nebezpečných šancí. Bohužel byl to právě náš protivník, který vsítil první branku utkání. Na tuhle situaci jsme, ale zanedlouho zareagovali vyrovnávacím gólem. Tři minuty před koncem se míčku chopil střelec naší první branky Pavel Čada a stal se hrdinou zápasu. V posledních minutách jsme zamkli obranné pásmo a díky těsné výhře 2:1 jsme se stali vítězi i v mladší kategorii.

S celkovou bilancí dvou prvních míst jsme se stali nejúspěšnější školou a odvezli si domů krásný pohár. Děkuji našim žákům za příkladnou reprezentaci a budu se těšit na další turnaje. Nyní jsou na řadě naše slečny.

 

Sestavy mladší: D. Vavrek, J. Vlažný, P. Nikodem, P. Čada, J. Čech, V. Zíka, O. Weinpold, D. Sim, A. Hejna, J. Kubíček, J. Jindra,

Sestavy starší: J. Krátký, A. Trmata, T. Lomský, V. Rozboud, D. Němec, M. Jindra, M. Kušnír, A. Flegl, O. Vlažný, J. Weinpold, M. Jágl, J. Frolík

                                                                                                              Sportu zdar Mgr. Jan Duspiva