Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Bruslení

Dne 13.12.2022 jely třídy 6.B, 8.B, 9.A a 9.B na bruslení do Veselí nad Lužnicí. Hned po příjezdu se všichni s nadšením přezuli do bruslí a ještě rychlejším tempem spěchali na led. Za tři hodiny strávené na ledu je jasné, že každý spadl alespoň jednou, ale našli se i tací, kteří se od poslední návštěvy zlepšili a na ledě se předvedli. Po třech hodinách bruslení musel nastat návrat do školy, tudíž se čas na ledu zakončil společnou fotkou, u které si mohl každý libovolně zapózovat.

Publikováno 13. 12. 2022 13:31

Projektový den Svatý Mikuláš u prvňáků

Během čtyř vyučovacích hodin provázel žáky prvních tříd příběh o Svatém Mikulášovi. První hodinu proběhla Mikulášská nadílka a poté žáci pracovali na vyplňování pracovních listů z matematiky i českého jazyka. Spolupracovali ve skupinách, poslechli si příběh a zpívali píseň Mik Miku Mikuláš. Byly tak propojeny hodiny českého jazyka, matematiky, hudební výchovy, výtvarné výchovy a tělesné výchovy. Dovednosti a vědomosti si žáci procvičili zábavnou a všestrannou formou.

Publikováno 12. 12. 2022 18:30

Školní kolo olympiád z č. jazyka a dějepisu 2022

V uplynulých dnech proběhla na naší škole školní kola hned dvou olympiád. Olympiády z českého jazyka se zúčastnilo devatenáct žáků 8. a 9. tříd. Nejprve vyplnili test z mluvnice, poté následovalo psaní slohové práce. (více v celém příspěvku)

Publikováno 7. 12. 2022 18:45

Mikulášská nadílka 2022

V pondělí 5.12.2022 jsme se vydali k dětem na první stupeň jako čerti, andělé a Mikuláš. V knize hříchů byla jen hrstka zlobivých dětí a mnohem více těch hodných. Žáci z každé třídy přednesli báseň, za kterou dostali sladkou odměnu.

Publikováno 7. 12. 2022 18:41

Exkurze do AV ČR v ČB

Sraz byl v 7:35 na autobusové zastávce v Ševětíně. Během hodiny a čtvrt jsme se MHD dopravili na místo, kde nás v 9:00 čekala naše lektorka Mgr. Olga Blechová. Ta nás dovedla do místnosti, ve které jsme strávili zbytek dopoledne. Jako první nám mikrobiolog představil práci s mikroskopem, kde jsme na mikrometrové úrovni pozorovali řasy, sinice a buchanky z kapky vody rybníka.

Publikováno 29. 11. 2022 21:14

Adventní tvoření v 1.B

Během čtyř vyučovacích hodin se žáci seznámili s některými adventními zvyky a tradicemi. V rámci čtenářské gramotnosti si vyposlechli vyprávění týkající se adventního času, převyprávěli, jak se některé zvyky dodržují dodnes. Společně strávený čas s přítomnými rodiči je motivoval k pečlivému tvoření vánočních ozdob, vytvoření krásných adventních svícnů, zdobení perníčků a vytvoření perníkových vánočních stromečků. Veškeré výtvory byly určené do školního adventního jarmarku, kde je žáci prodávali.

Publikováno 29. 11. 2022 9:37

ADVENTNÍ SETKÁNÍ 2022

Vážení rodiče, velice Vám děkujeme za spolupráci nejen při ADVENTNÍM SETKÁNÍ. Poděkování patří také vašim dětem a všem zaměstnancům školy, kde výjimečná pracovní morálka velké většiny a schopnosti jsou skutečně inspirující. Vaše chuť a ochota pohání naše společné úsilí a vede k úspěchu našich dětí.

Publikováno 28. 11. 2022 17:31

KYBERŠIKANA

Co proti kyberšikaně mohou dělat rodiče? Specificky pro kyberšikanu platí (po rozkliknutí celého příspěvku)

Publikováno 24. 11. 2022 10:10

Výsledky LOGICKÉ OLAMPIÁDY 2022

Žáci naší školy se zapojili do soutěže - Logická olympiáda. Jedná se o soutěž, kterou pořádá Mensa České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

Publikováno 24. 11. 2022 9:46