Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní kolo olympiád z č. jazyka a dějepisu 2022

Školní kolo olympiád z č. jazyka a dějepisu 2022V uplynulých dnech proběhla na naší škole školní kola hned dvou olympiád. Olympiády z českého jazyka se zúčastnilo devatenáct žáků 8. a 9. tříd. Nejprve vyplnili test z mluvnice, poté následovalo psaní slohové práce.
Suverénně zvítězila Veronika Paurová z 8. A (40 bodů z 50), za ní následovaly Lenka Březinová z 9. B (34 b.) a Valérie Stehlíková z 8. A (33,5 b.). 
 
Dějepisnou olympiádu si vyzkoušelo šestnáct účastníků, nejúspěšnější byli žáci 9. B Vratislav Kadlec (54 bodů z 60) a Taťána Urbánková (51 b.).
Velmi příjemně překvapil žák 5. B Petr Skvašík, který si olympiádu přišel pouze „zkusit", ale přesto v  konkurenci mnohem starších žáků obsadil krásné třetí místo (45 b.) a už teď se na něj na druhém stupni těšíme. 
 
Mgr. Jana Chalupová