Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

projektový cen - "Den dvojčat"

Naše škola se tento školní rok přihlásila do projektu Hrdá škola – Schools United. Jedná se o projekt, do kterého se zapojují vybrané školy v České republice a jeho cílem je oživit studentský život školy. První téma projektu, které sbližovalo naší školu, byl Den dvojčat. Stejné oblečení? Stejný účes? Stejné vystupování? To nebyl problém…

Publikováno 28. 1. 2023 19:13

projekt DEN PRO ŠKOLU

V rámci projektu Den pro školu byla do naší školy pozvána profikoučka, lektorka a personalistka Mgr. Monika Tischlerová. Žákům 8. tříd v předmětu pracovní činnosti (volba povolání) představila nejrůznější témata týkající se jejich volby budoucího povolání – motivace, seberozvoj, sebepoznání, trh práce. Na závěr si žáci vyzkoušeli osobnostní test, který jim velmi pomůže při výběru školy. Setkání s odborníkem bylo pro žáky velmi dobrou inspirací pro jejich budoucnost.

Publikováno 6. 1. 2023 7:05

Vánoční besídky

Ve čtvrtek 22.12. 2022 jsme se sešli, abychom oslavili blížící se Vánoce. Když jsme vešli do třídy, bylo vše připraveno. Někteří si z domova vzali cukroví a podělili se o něj s ostatními. Rozdělili jsme si dárky a zahráli si hru “Vánoční bazar”. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na příští rok.

Publikováno 22. 12. 2022 18:14

čtenářské dílny v 6.B

„Podzimní“ čtenářské dílny jsme v 6.B zakončili tvorbou lapbooků. Žáci si své lapbooky sami ilustrovali a zapsali si do nich, co je na přečtené knize nejvíce zaujalo, jaký měla kniha děj a charakterizovali hlavní postavy. Nyní dostanou slovní zpětnou vazbu, kterou do lapbooků zapracují.

Publikováno 20. 12. 2022 13:46

žáci z 5.A četli a zpívali dětem ve školce

Dne 15.12.2022 žáci a žákyně z 5.A četli a zpívali dětem v mateřské škole. Našemu vystoupení předcházela pečlivá příprava. Trénovali jsme několik týdnů. Rozdělili jsme se na skupinky a každá si vybrala téma, které ji zaujalo. Jedna četla známý zkrácený příběh o Josefovi, Marii a Ježíškovi, další o kouzelných kapřích šupinkách, jiná "vařila Vánoce" ve velikém hrnci.

Publikováno 15. 12. 2022 18:17

Bruslení

Dne 13.12.2022 jely třídy 6.B, 8.B, 9.A a 9.B na bruslení do Veselí nad Lužnicí. Hned po příjezdu se všichni s nadšením přezuli do bruslí a ještě rychlejším tempem spěchali na led. Za tři hodiny strávené na ledu je jasné, že každý spadl alespoň jednou, ale našli se i tací, kteří se od poslední návštěvy zlepšili a na ledě se předvedli. Po třech hodinách bruslení musel nastat návrat do školy, tudíž se čas na ledu zakončil společnou fotkou, u které si mohl každý libovolně zapózovat.

Publikováno 13. 12. 2022 13:31

Projektový den Svatý Mikuláš u prvňáků

Během čtyř vyučovacích hodin provázel žáky prvních tříd příběh o Svatém Mikulášovi. První hodinu proběhla Mikulášská nadílka a poté žáci pracovali na vyplňování pracovních listů z matematiky i českého jazyka. Spolupracovali ve skupinách, poslechli si příběh a zpívali píseň Mik Miku Mikuláš. Byly tak propojeny hodiny českého jazyka, matematiky, hudební výchovy, výtvarné výchovy a tělesné výchovy. Dovednosti a vědomosti si žáci procvičili zábavnou a všestrannou formou.

Publikováno 12. 12. 2022 18:30

Mikulášská nadílka 2022

V pondělí 5.12.2022 jsme se vydali k dětem na první stupeň jako čerti, andělé a Mikuláš. V knize hříchů byla jen hrstka zlobivých dětí a mnohem více těch hodných. Žáci z každé třídy přednesli báseň, za kterou dostali sladkou odměnu.

Publikováno 7. 12. 2022 18:41

Exkurze do AV ČR v ČB

Sraz byl v 7:35 na autobusové zastávce v Ševětíně. Během hodiny a čtvrt jsme se MHD dopravili na místo, kde nás v 9:00 čekala naše lektorka Mgr. Olga Blechová. Ta nás dovedla do místnosti, ve které jsme strávili zbytek dopoledne. Jako první nám mikrobiolog představil práci s mikroskopem, kde jsme na mikrometrové úrovni pozorovali řasy, sinice a buchanky z kapky vody rybníka.

Publikováno 29. 11. 2022 21:14