Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Turistický výlet pro dobrovolníky

V neděli  26.6.2022 jsme s naší paní učitelkou a jejím manželem - panem školníkem - podnikli super  turistický výlet pro dobrovolníky . Ráno jsme se sešli v Č.B. na vlakovém nádraží a vláčkem dojeli do Českého Krumlova, odkud jsme se pěšmo vydali na Kleť, z Kletě do Holubova, kde jsme se vyčachtali na koupáku a pak z Holubova vláčkem zpět do Českých Budějovic.

Publikováno 29. 6. 2022 20:42

exkurze do Akademii věd v Českých Budějovicích - 2.A a 2.B

Výbuchárium - nejvíc hlučné a akční stanoviště, děti viděly různé výbuchy a hoření. Chemická laboratoř - děti pozorovaly několik zajímavých pokusů, zkusily si vyrobit sloní zubní pastu nebo Faraonovými hady. Zoo koutek - kde se podívaly  do laboratorních chovů plazů a hmyzu. Na závěr si vyrobily pomocí tekutého dusíku zmrzlinu.

Publikováno 29. 6. 2022 20:37

O tom, jak čtvrťáci spali ve škole

Z 27. na 28.6.2022 jsme spali ve škole. Sešli jsme se před školou v 17:30h. V tělocvičně jsme se ubytovali. Potom jsme venku opékali buřty, sýry a po jídle hráli hru " MOLEKULY". Následovala chvíle volna v tělocvičně a pak pyžamová párty.

Publikováno 29. 6. 2022 20:22

Projektový den s matematikou

23. června 2022 u nás proběhl den s matematikou. Bylo připraveno 25 stanovišť, na kterých se střídaly skupinky tvořené z žáků šestých až osmých tříd. Během dopoledne se žáci vystřídali na všech stanovištích a pokoušeli se zdolat úkoly, které tam na ně čekali.

Publikováno 23. 6. 2022 17:57

2.A a 2.B na exkurzi v Houbovém parku Fantazium v Roseči

Dále prošli výukovými stezkami: Stopy kolem nás, kde se učili poznávat a rozeznávat různé druhy zvěře podle jejich otisků stop a Houbovou stezkou, kde se snažili najít a identifikovat různé druhy hub a určit, které jsou jedlé a nejedlé. Za splnění úkolů děti získaly drobný dárek. Jako bonus měly možnost využít kuličkovou dráhu a zahrát si netradiční hry v Houbovém parku v Roseči u Jindřichova Hradce. Žáci si zde upevnili poznatky z oblasti problematiky vody, hub a zvířecích stop.

Publikováno 22. 6. 2022 7:26

Výlet 1.A a 1.B

Děti si za doprovodu pohádkových bytostí prohlédly Muzeum české pohádky, ve tvořivé dílně si vyrobily vlastní pohádkový suvenýr, prošly pohádkovým bludištěm a naučnou stezkou čápa Ferdinanda, viděly Vláčkodráhu a společně s vílou našly pohádkový poklad. Na závěr jim mlynář u Dvanácti měsíčků opekl buřtíky a v Pohádkovém krámku si děti nakoupily různé suvenýry.

Publikováno 21. 6. 2022 20:45

Projektový den s angličtinou

V pátek 17.6.2022 měli žáci jedinečnou příležitost setkat se s rodačkami z Japonska a Filipín. Během prezentace se žáci dozvěděli zajímavosti o jednotlivých zemích. Seznámili se nejen s historií, ale hlavně se způsobem života, zvyky a kulturou.

Publikováno 20. 6. 2022 6:54

Výlet 8.A a 8.B - Olšina

Dne 13.6.2022 jsme jako třída navštívili naučnou stezkou Olšina, která se nachází nedaleko města Horní Planá v Pošumaví. Hned na místě se nás ujali zkušení průvodci, kteří znají stezku jako své boty. Provedli nás mokřadem, lesem, ale i palouky.

Publikováno 15. 6. 2022 11:45

Knihovna Ševětín 1.A a 1.B

V úterý 14. června měly děti nejen možnost prohlédnout si areál knihovny, ale také si mohly půjčit knihy, prolistovat si je a některé dostaly i příležitost ukázat, jak umí číst. Na závěr si paní knihovnice pro všechny připravila sladkou odměnu.

Publikováno 15. 6. 2022 11:39