Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Motýlí den

Motýlí denMOTÝLÍ DEN        (fotografie)

V září bývá ještě krásné počasí a tak jsme toho využili a vydali se s dětmi na projektový den mimo školní družinu v rámci projektu Šablony II. do Motýlího domu Papilonia na Lipně.

V domku je udržovaná stálá teplota 30 °C a vyšší vlhkost. Obojí děti snášely dobře. Hned na začátku nám přilétli vstříc velcí červení motýli. Během prohlídky kolem nás poletovali a občas k radosti dětí na ně slétli a chvíli na nich zůstali. Ke konci prohlídky jsme měli pocit, že na nás motýl sedí, i když neseděl????.

Když se děti do sytosti vynadívaly, pověděla nám paní průvodkyně, jak probíhá život motýlů a další zajímavosti i o motýlech cizokrajných. Během výkladu děti poslouchaly a přitom se ručkama ponořenýma ve vodě nechaly „okusovat“ od malých rybiček.

Na závěr prohlídky měly povoleno podívat se po zemi kolem rostlin, a kdo by našel křídlo z motýla, mohl si ho nechat na památku. Pár šťastlivcům se povedlo a mohli si nechat i motýlka. Děti si zde mohly zakoupit i drobné suvenýry, jako náramky, magnetky s motýlky a malé šperky.

Výlet byl moc fajn, děkujeme za něj.

Marie Jirsová

motýl andrejka.png