Úvod > Školní družina > Divadlo z druhé strany

Divadlo z druhé strany

Divadlo z druhé strany    fotogalerie

Děti si ve skupinách prohlédly prostory Jihočeského divadla spojené s úvodní hrou a odborným komentářem.  Hra byla rozmístěna do prostor divadla, kde děti plnily úkoly. Poté se vydaly na prozkoumání divadla z druhé strany - ze zákulisí, kam se běžný divák nedostane. Společně jsme mohli sledovat stavbu kulis na večerní představení, prohlédli jsme si orchestřiště, pracoviště inspicientky, divadelní sklad kulis či kostýmů. Navštívili jsme baletní sál, kde se balet připravoval na představení Šípková Růženka. Dozvěděli jsme se co jsou „piškoty“ či kolik a jaké opony má Jihočeské divadlo. Dokonce jsme se podívali i na půdu, odkud bylo vidět jak hlediště, tak jeviště, provaziště i osvětlovače. Po skončení prohlídky jsme se odebrali do Atelieru 3D, kde nám herci sehráli s pomocí loutek pověst o Bruncvíkovi. Společně jsme si zazpívali, popovídali si o kladných vlastnostech tohoto hrdiny a na závěr si vyrobili erb, který měl znázornit naše vlastnosti. Než jsme se s divadlem rozloučili, pasoval Bruncvík se lvem všechny děti na hrdiny.

Lili Simpson a Lenka Vysloužilová napsaly:

V ateliéru jsme se podívali na pověst o Bruncvíkovi a pak jsme šli na soutěžní hru. Rozdělili jsme se do skupin, chodili jsme po šipkách a plnili úkoly. U každého úkolu jsme si vzali papírek s písmeny. Po složení papírků jsme složili nápis Jihočeské divadlo. Výlet se nám moc líbil a jsme rádi, že nás tam vzali.

Hana Suková