Úvod > Školní družina > Máme rádi zvířata

Máme rádi zvířata

Dalším projektovým dnem ve školní družině byla návštěva ZOO Dvorec. Po letech nás opět navštívili manželé Ambrožovi se zvířátky ze své ZOO. Letošní téma bylo - drobná zvířata afrického kontinentu. Děti se zde dozvěděly zajímavosti ze života zvířat v zajetí i ve volné přírodě. Představili nám FENKA a SURIKATY. Na příkladech, kdy děti ztvárnily zvířátka, jsme viděli, jak se v přírodě chovají v různých situacích. Cílem těchto programů je vyvíjet v dětech zdravý vztah k přírodě a zvířatům. Na závěr obdržela naše školní družina Certifikát ZOO Dvorec a všechny děti slevovou vstupenku do ZOO.

Hana Suková

Jana Pavlíčková napsala: Pořad se jmenoval "Máme rádi zvířata". Viděli jsme surikaty a fenka. Dozvěděli jsme se, že fenek slyší na dálku a vyhýbá se bouřím. Fenek, kterého jsme viděli, se jmenoval Eliška. Potřebuje si vyhřívat žaludek, když sežere červy, tak měl plyšáka s vyhřívacím talířem. Surikaty se jmenovali Chip a Dale. Správně jsou to surikaty vlnkované. Také žerou červy. Jsou agresivní, když někoho neznají. Žijí v tlupách pohromadě. Když potkají kobru, tak jí jedna surikata zaujme a zezadu na ní bafnou ostatní a ona se otočí a mezitím na ní ta jedna zepředu zaútočí. Pořad se nám líbil a dostali jsme vstupenky.

img-20200311-wa0004.jpg