Úvod > Školní družina > Návštěva čokoládovny

Návštěva čokoládovny

V rámci projektu Šablony II. – projektový den mimo ŠD, jsme navštívili Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře. Po příjezdu do muzea jsme se rozdělili na dvě skupiny. V horním patře muzea pro nás byla připravena tvořivá dílna, kde děti tvořily s pomocí vykrajovátek z marcipánu. Každý si své výrobky krásně zabalené odnesl domů. V druhé části muzea jsme si prohlédli marcipánové modely z pohádek (např. Červenou karkulku, Sněhurku a sedm trpaslíků či Spejbla a Hurvínka). V čokolatérii přímo před našima očima cukráři tvořili bonbony a čokoládové pralinky. Na závěr jsme si prohlédli Pohádkový sklep, čertovské peklo a perníkovou chaloupku. Rozloučili jsme se s postavičkou Čokožrouta a nákupem v obchodě se suvenýry.

Jitka Frejlachová

kolaz-cokoladovna.png