Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > AVATARSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2020

AVATARSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2020Během prvních dvou prázdninových týdnů prošlo třicet dobrovolníků výcvikem a tak mohli být pasováni mladým „Avatarem“.
Všichni jsme se na čas přesunuli na planetu Pandora a snažili se pochopit přírodu, rostliny, zvířata, naučit se řeč kmene Na'vi, ovládat živly oheň a vodu, být silnými, vytrvalými, naučit se orientovat a vymyslet strategii k přežití na této planetě.
Rozdělili jsme se do šesti kmenů, kterým jsme dali názvy Puntíci, Jaguáři, Modré ještěrky, Ďáblové, Příroda a Modrý draci.
První týden jsme trénovali vytrvalost a strategii, učili se řeč kmene Na´vi. Zvířatům patřil den, kdy za námi přijeli pejsci ze sdružení Hafík, kteří se věnují Canisterapii. Také si každý vyrobil svého Ikrana – draka. Rostlinám a potravě byl věnován pátek. Kromě ochutnávek různých potravin jsme si upekli i vlastní pizzu.
V dalším týdnu jsme se učili orientaci v přírodě, trénovali jsme sílu a naučili se něco o dvou živlech – ohni a vodě. Poslední dva zmiňované podpořili Neplachovští hasiči, kteří připravili jak poučné tak zábavné odpoledne. Další den následovala vodní balonková bitva, která ukončila dva týdny plné dobrodružství a zážitků, které spolu s táborovým deníkem můžete v následujících dnech shlédnout ve fotogalerii. (Jak šel den po dni očima dětí - zjistíte po rozkliknutí celého příspěvku.)

Hana Suková

img-20200703-wa0054.jpg