Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > ZOO Větrovy u Tábora - 4.A a 4.B

ZOO Větrovy u Tábora - 4.A a 4.B30.4.2024 se třídy 4.A a 4.B vydaly na exkurzi do ZOO. Čekal na nás pan průvodce, který s námi prošel celou ZOO. O všech zvířatech nám zasvěceně vyprávěl, znal odpověď na každou naši otázku. Dozvěděli jsme se třeba proč se medvědovi říká „medvěd“. Prý proto, že opravdu ví, kde najít med. Moc  se nám líbily kočkovité šelmy - tygr ussurijský, puma, lev se lvicí, ale i medvědi, opice a sovy. V ZOO se v současné době staví nová záchranná stanice pro zvířata a větší výběh pro lvy. Po prohlídce jsme se občerstvili v místní restauraci. Před odchodem ze ZOO jsme si koupili na památku malé plyšové zvířátko nebo jiný suvenýr s logem ZOO. Počasí nám přálo, moc jsme si výlet užili.

Mgr. Lenka Vondrášková a Mgr. Jana Palkosková