Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > POHÁR ROZHLASU 2024

POHÁR ROZHLASU 2024Pohár rozhlasu – Mladší žáci

             Minulý týden se konaly atletické závody v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek závodili mladší žáci v sestavě chlapců:

Daniel Jindra, Lukáš Jindra, Jakub Kubíček, Matěj Šitera, Viktor Iška, Lukáš Klečka, Petr Hejna, Lukáš Hejna

            Družstvo kluků se muselo vypořádat s velkou marodkou, kdy nám chyběli nadějní závodníci. Celkově chlapci skončili na 11. místě.

Dívky ve složení – Adriana Procházková, Liliana Simpson, Michaela Zabilková, Tereza Tržilová, Sára Novotná, Nikol Herdová, Valentýna Vondrášková, Anežka Vlčková skončily na výborném 2. místě z 13 družstev. Skvělé individuální výkony předvedla Tereza Tržilová, která skončila v pořadí jednotlivců na 3. místě ze 117 dívek. Nejvíce se nám dařilo ve skoku vysokém dívek, kde Sára Novotná s výkonem 138 cm skončila na 2. místě a Adriana Procházková překonala 142 cm a soutěž děvčat vyhrála.

 Pohár rozhlasu – Starší žáci

            O den později se na závody vydalo družstvo starších žáků (8. a 9. třída). Dívky ve složení – Karolína Čadová, Karolína Kovářová, Veronika Marcínová, Sofie Rollerová, Kristýna Mašková, Zuzana Bužková, Nikol Chrtová a Tereza Šebková vybojovaly skvělé 3. místo z 13 škol.

V pořadí jednotlivců skončila Karolína Čadová na osmém a Zuzana Bužková na třetím místě ze 114 závodnic. Navíc Zuzana Bužková vybojovala třetí místo v běhu na 60m (8,55s) a vytrvalostní běh na 800m zcela opanovala, když druhou nejrychlejší porazila o neuvěřitelných patnáct sekund. Další medailovou příčku mezi jednotlivci přidala Karolína Kovářová, která si svým osobním rekordem ve vrhu koulí (9,70m) zajistila druhou příčku.

Chlapci ve složení – Dominik Němec, Martin Jindra, Matyáš Kušnír, Filip Doležal, Pavel Nikodem, Pavel Čada, Jakub Frolík a Eliáš Diamant napodobili něžné pohlaví a taktéž vybojovali bronzové medaile (ze 14 družstev).

Z disciplín jsme opět zazářili ve skoku vysokém, kde Matyáš Kušnír obsadil 3. místo se 162 cm a Dominik Němec celou soutěž vyhrál ve výkonu 178 cm, kdy dokázal přeskočit i svoji vlastní výšku. Navíc si Dominik připsal prvenství i mezi sprintery (7,74 s na 60 m) a v pořadí jednotlivců byl nejlepší ze 122 závodníků.

Letošní rok se nám obzvlášť podařil (nejúspěšnější rok), kdy se ziskem dvou bronzových a jedné stříbrné medaile jsme se zařadili k nejúspěšnějším školám českobudějovického okresu. Úspěch je o to cennější, že jsme čelili školám s několikanásobně větší žákovskou základnou. Největší pochvalu a zároveň náš obdiv má Dominik Němec, který, ačkoli se atletice nevěnuje, dosahuje výkonů, které v jeho kategorii patří do republikové špičky a také Zuzana Bužková, která v běhu na 800m v čase 2:35 zaostala za nejlepším republikovým časem o pouhých 8 sekund!! 

Mgr. Jan Duspiva

IMG_2871.jpg IMG_2875.jpg
IMG_2889.jpg IMG_2898.jpg
IMG_2907.jpg pohár rozhlasu_1.jpg