Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Výlet na naučnou stezku Olšina

Výlet na naučnou stezku OlšinaVýlet na naučnou stezku Olšina

Ve čtvrtek 16. 9. se žáci 9. A a 7. B společně vydali na výlet na naučnou stezku Olšina. Na místo určení nás od školy dopravil autobus, po vylodění jsme měli pár chvil na rozkoukání v areálu a poté už nás paní průvodkyně pozvala do návštěvnického střediska. Zde jsme měli čas si prohlédnout stálou expozici o okolní přírodě, následovala společná fotografie před návštěvnickým centrem.

Poté jsme byli rozděleni podle tříd, žáci dostali úkoly a krátký kvíz. Jako první se na cestu vydali deváťáci s panem učitelem Duspivou. Sedmáci je zanedlouho následovali v doprovodu paní průvodkyně, paní učitelky Hromádkové a Hašové. Ještě před cestou jsme byli poučeni o tom, jak se na stezce a obecně v přírodě máme chovat.

Postupně jsme procházeli různými částmi stezky, ke každé se v kvízu pojila jedna otázka a ke každé jsme také dostali výklad od paní průvodkyně. Postupně jsme prošli obec a pastviny, vlhká lada, mokrý les, mokřad, suchý les, lesní cestu, louky a pastviny a po hrázi rybníka se dostali zpět do obce. Asi v polovině cesty na nás čekali deváťáci, kteří po cestě posbírali potřebné informace, které na smluveném místě sedmákům předali. Sedmáci je zas obohatili o vědomosti, které se dozvěděli od paní průvodkyně. Společně jsme pak absolvovali zbytek stezky.

Po příchodu do výchozího bodu už se s námi paní průvodkyně rozloučila, pochválila děti, jak jsou šikovné a jak pěkně pracovaly, my jsme jí na oplátku poděkovali za poutavý výklad. To už na nás v hotelu Michala čekal oběd – vynikající frankfurtská polévka a řízek s bramborovou kaší. Po obědě jsme se vydali na cestu k domovu. Stezka se nám opravdu moc líbila a můžeme ji všem s klidným srdcem doporučit.

Mgr. Michaela Hašová

olšina.png