Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní výlet 5.A do Prahy

Školní výlet 5.A do PrahyDatum konání:
29.5.2024

S radostí bychom Vám chtěli přiblížili výlet naší třídy 5.A do Prahy, který se uskutečnil dne 29.5.2024. Naše dobrodružství začalo na nádraží v Ševětíně, odkud jsme jeli vlakem směrem k hlavnímu městu. Cestou jsme i přestupovali ve Veselí nad Lužnicí. Po příjemné jízdě jsme v Praze začali objevovat její malebné uličky a historické památky. Nejprve jsme šli z vlakového nádraží pěšky směrem k Národnímu muzeu, kde jsme nastoupili na metro A směr zastávka Hradčanská. Téměř hned po vystoupení jsme   viděli impozantní budovu Chrámu sv. Víta a Pražský hrad. Naskytla se nám možnost  zblízka vidět výměnu hradní stráže, což pro byl pro nás  nevšední zážitek. Pokračovali jsme  Nerudovou ulicí na Malou Stranu, kde jsme procházeli kolem domu U Dvou slunců, kde  básník Jan Neruda žil.  Následoval Karlův most a jeho nezaměnitelná atmosféra s výhledem na řeku Vltavu a Národní divadlo, Vyšehrad.

Na Staroměstském náměstí, kam jsme došli po krátkém občerstvení, nás čekalo mnoho dalších zážitků. Nejprve se skupina odvážlivců s paní učitelkou Novotnou vydala na výstup na věž Staroměstské radnice. Tato neplánovaná akce byla velkým  zážitkem a zároveň příležitostí pro poznání historického jádra Prahy z výšky. Mezitím paní učitelka Stoklasová se zbytkem žáků zhlédla místo popravy 27 českých pánů a vydala se k Rudolfinu a k Filosofické fakultě. Blížila se třetí hodina odpolední, a tak jsme již všichni netrpělivě, stejně jako mnoho nadšených turistů, vyhlíželi zvuk a představení Staroměstského orloje.

Pohodovou chůzí jsme došli přes Václavské náměstí zpět na nádraží a po krátkých nákupech se vydali zpět vlakem k našim domovům. Výlet se nám velmi vydařil a máme na co vzpomínat. (fotografie)

žáci 5.A

Mgr. Ludvika Stoklasová

Ing. Mgr. Bc. Lucie Novotná

IMG_20240529_112959.jpg