Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > osmáci a předškoláci

osmáci a předškoláciDatum konání:
30.5.2024

Včera 30.5.2024 se žáci osmých tříd setkali s předškoláky ve školce, kde setkání proběhlo v útulné místnosti plné hraček a barevných obrázků. Starší žáci se těšili na to, až budou moci předškolákům předat své dopisy, které byly plné přátelských a povzbuzujících slov, osobních příběhů a zkušeností ze školních let, navíc nádherně vyzdobené barevnými obrázky. Malé děti byly nadšené, když dostaly své dopisy a s úsměvem je rozbalovaly, prohlížely si ilustrace, někteří starší žáci jim je nahlas přečetli. Atmosféra byla příjemná a velmi uvolněná, děti se mezi sebou rychle spřátelily a  začaly si povídat. Starší žáci ochotně odpovídali na všechny otázky malých dětí, které se ptaly na všechno možné, od domácích úkolů až po oblíbené hry. Někteří starší žáci dokonce nakreslili malé obrázky na památku, děti se společně fotily a bavily se. Když setkání skončilo, starší žáci pomohli uklidit stoly a malí kamarádi se rozloučili s velkými úsměvy na tvářích, což ukazovalo, že pro ně mělo setkání velký význam. Starší žáci odcházeli s pocitem hrdosti na své malé přátele. Když jsme se  loučili, měli jsme krásný a hřejivý pocit, že předškoláci budou na tuto událost dlouho vzpomínat. Starší žáci si také odnesli mnoho hezkých vzpomínek, akce posílila vztahy mezi staršími a mladšími žáky. Bylo to opravdu nádherné odpoledne plné smíchu a radosti. V budoucnu určitě podobné setkání zopakujeme. (fotografie)

Mgr. Andrea Hromádková

15F63ABB-3758-48C4-958E-19D6B7BB27D2.jpeg