Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Školní kolo chemické olympiády 2022

Školní kolo chemické olympiády 2022Je potřeba si uvědomit, že chemie je všude kolem nás. A bude se nám lépe žít, když pochopíme její podstatu. Chemie nejsou jen chemické továrny, ale také běžné věci naší každodenní potřeby (hygienické potřeby, oblečení, telefon, automobil, knihy). Chemii uplatníme i při výrobě potravin, výživových doplňků či léků nebo při samotné přípravě potravy. Chemie probíhá dokonce i v nás (trávení potravy či léků, ale i láska).

Naši žáci se úspěšně pustili do řešení školního kola chemické olympiády. Prošli otázkami z anorganické i obecné chemie. Zadání mělo šest úkolů s maximálním ziskem 60 bodů. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu České republiky a Univerzita Pardubice, fakulta chemicko-technologická. Naše nejlepší řešitelka, dosáhla 45 bodů, druhá 35 bodů a třetí 34 bodů.

Motto pro letošní ročník soutěže:

Žák není nádoba, kterou je třeba naplnit,  pochodeň, kterou je třeba zapálit.

Sokrates

  1. místo: Veronika Bužková- 45 bodů
  2. místo: Adéla Kopaničáková- 35 bodů
  3. místo: Vojtěch Rozboud- 34 bodů
  4. místo: Jiří Novotný 33 bodů
  5. místo: Taťána Urbánková- 32 bodů
  6. místo: Lenka Březinová, Tomáš Lomský- 30 bodů
  7. místo: Andreas Trmata- 24 bodů
  8. místo: Viktor Foltýn- 19 bodů

Mgr. Burešová Ph.D.

IMG_20221013_094618.jpg IMG_20221011_083459.jpg