Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Přírodovědný klokan 2022

Přírodovědný klokan 2022Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

V kategorii Kadet soutěží žáci 8. a 9. tříd ZŠ a žáci odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Naši žáci se účastnili v hojném počtu 29 dětí. Řešili 24 soutěžních úloh. Maximum bylo 120 bodů. Otázky jsou vybírány z předmětů matematiky, fyziky, chemie, biologie a všeobecného přehledu.

Nejlepší řešitelka z deváté třídy 62 bodů, druhý řešitel z osmé třídy 60 bodů a třetí úspěšný řešitel 55 bodů také z deváté třídy.

Všem účastníkům gratulujeme k jejich výsledku a další práci zdar.

  1. Bužková Veronika, 9.B- 62 bodů
  2. Frolík Jakub, 8.A- 60 bodů
  3. Foltýn Viktor, 9.A- 55 bodů

Mgr. Burešová Ph.D.

prubeh souteze (6).jpg