Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Škola v přírodě a Adaptační kurz - den třetí - 2019

Škola v přírodě a Adaptační kurz - den třetí - 2019I tento den jsme, již potřetí, začínali rozcvičkou. Na ranní rozhýbání těla není sice většina dětí zvyklá, ale nakonec jsme zjistili, že je to fajn. Dopolední program byl pro žáky 4. a 6. ročníku různý. Čtvrťáci se vzdělávali v matematice, českém jazyce a vlastivědě. Složili historické puzzle, z lana sestavili obrysy ČR a svými těly znázornili česká pohoří a jejich nejvyšší vrcholy. Nezapomněli ani na kraje a krajská města. Pro šesťáky byla připravena sportovní aktivita - slalom. Čtyři týmy musely ukázat zručnost, rychlost a spolupráci, aby se dopracovaly ke zdárnému výsledku. Finálový souboj dvou nejlepších týmů byl pak napínavý a výsledek velmi těsný. Do bojů o vítězství se všichni s vervou zapojili s cílem přispět k vítězství svého týmu. Odpoledne se opět vyčasilo a horko nás "vyhnalo" do lesa, kde jsme hráli hru Piráti a lodě. Po jejím skončení byly děti příjemně unaveny, některé se vracely s drobným šrámem, ale po osprchování a občerstvení se těšily na další program. Čekaly nás ještě další společné hry - sportovní a deskové, které nám vyplnily zbytek čtvrtečního dne. Zítra nás čeká balení a návrat domů. Od dětí jsme, my učitelé, slyšeli jen slova chvály, tak moc se jim pobyt v krásném dobronickém údolí na břehu řeky Lužnice líbil.
Poděkování patří Mgr. Daně Vojtové, Mgr. Michaele Hašové a Mgr. Janu Duspivovi, kteří pro své žáky připravili zajimavý a pestrý program. Program děti plnily s nadšením, při společných aktivitách si vzájemně fandily, pomáhaly a podporovaly se. Tím bylo očekávání tohoto kurzu splněno.
Mgr. Eva Rodová

I já velmi děkuji p. uč. Hašové, p. uč. Vojtové, p. uč. Duspivovi a p. uč. Rodové za perfektní organizaci této akce, příkladnou práci s dětmi a hlavně za elán a pracovní nasazení.
Mgr. Jana Schnelzerová

kolaz-adapt.-kurz-a-sk.-v-prirode-3.jpg