Úvod > Základní škola > Aktuality > Škola v přírodě a Adaptační kurz - den třetí - 2019

Škola v přírodě a Adaptační kurz - den třetí - 2019

I tento den jsme, již potřetí, začínali rozcvičkou. Na ranní rozhýbání těla není sice většina dětí zvyklá, ale nakonec jsme zjistili, že je to fajn. Dopolední program byl pro žáky 4. a 6. ročníku různý. Čtvrťáci se vzdělávali v matematice, českém jazyce a vlastivědě. Složili historické puzzle, z lana sestavili obrysy ČR a svými těly znázornili česká pohoří a jejich nejvyšší vrcholy. Nezapomněli ani na kraje a krajská města. Pro šesťáky byla připravena sportovní aktivita - slalom. Čtyři týmy musely ukázat zručnost, rychlost a spolupráci, aby se dopracovaly ke zdárnému výsledku. Finálový souboj dvou nejlepších týmů byl pak napínavý a výsledek velmi těsný. Do bojů o vítězství se všichni s vervou zapojili s cílem přispět k vítězství svého týmu. Odpoledne se opět vyčasilo a horko nás "vyhnalo" do lesa, kde jsme hráli hru Piráti a lodě. Po jejím skončení byly děti příjemně unaveny, některé se vracely s drobným šrámem, ale po osprchování a občerstvení se těšily na další program. Čekaly nás ještě další společné hry - sportovní a deskové, které nám vyplnily zbytek čtvrtečního dne. Zítra nás čeká balení a návrat domů. Od dětí jsme, my učitelé, slyšeli jen slova chvály, tak moc se jim pobyt v krásném dobronickém údolí na břehu řeky Lužnice líbil.
Poděkování patří Mgr. Daně Vojtové, Mgr. Michaele Hašové a Mgr. Janu Duspivovi, kteří pro své žáky připravili zajimavý a pestrý program. Program děti plnily s nadšením, při společných aktivitách si vzájemně fandily, pomáhaly a podporovaly se. Tím bylo očekávání tohoto kurzu splněno.
Mgr. Eva Rodová

I já velmi děkuji p. uč. Hašové, p. uč. Vojtové, p. uč. Duspivovi a p. uč. Rodové za perfektní organizaci této akce, příkladnou práci s dětmi a hlavně za elán a pracovní nasazení.
Mgr. Jana Schnelzerová

kolaz-adapt.-kurz-a-sk.-v-prirode-3.jpg