Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Škola v přírodě a Adaptační kurz - den druhý - 2019

Škola v přírodě a Adaptační kurz - den druhý - 2019I dnešní horký den jsme si užili. Dopoledne jsme využili trochu chladnějšiho vzduchu a zapojili se do hry - stíhačka (šipkovaná). Starší děti šly napřed, aby připravily pro ty mladší děti trasu plnou zajímavých úkolů. Musely ukázat znalosti z přírody i sportovní zručnost, složit básničku na zadaná slova, prokázat postřeh okolí, umět ošetřit zranění. Šesťáci se prostě na čtvrťáky dobře připravili. Trasa končila u dobronického kostelíčka, kam žáci 4.B došli za zvuku pochodové písně a museli zde najít úkryt svých starších kamarádů. Na zpáteční cestě se úlohy obrátily a tentokrát připravovali úkoly ti mladší. Po chutném obědě a poledním klidu pokračoval náš program. Škola v přírodě (4.B) pracovala na rozvoji svých vědomostí formou zajímavých aktivit a žáci šesté třidy vyrazili do lesa, aby prokázali své dovednosti na téma odhadu měr a vah různých přírodních materiálů. Nechybělo ani koupání, sportování a den jsme zakončili vědomostním kvízem pro náhodně vybrané týmy našich žáků.

Mgr. Eva Rodová

kolaz-adapt.-kurz-a-skola-v-prirode-2.jpg