Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Škola a rodina

Škola a rodinaHlavními aktéry vzdělávání mladého člověka jsou především rodina a škola. Klíčovým aspektem vzdělávání dětí je proto právě vzájemný vztah.

Společně se nám daří, aby škola a rodina byla v úzkém kontaktu a zdárné spolupráci, protože vzdělávání a výchova jsou efektivnější, jsou - li všechny oblasti života dětí ve vzájemném souladu. Svět se dynamicky mění, a proto je nutné spolupracovat.

Mezi našimi rodiči je velká řada odborníků z nejrůznějších oborů. Pokud nás rodiče osloví, velice rádi využíváme jejich nabídky zapojit se do výuky. 

Rodiče pro nás například lektorovali následující přednášky:

pan Ing. Miroslav Pajma: projekt finanční gramotnost

paní Mgr. Miroslava Kovářová: prezentace Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Českých Budějovicích

Další formou spolupráce škola - rodina je pořádání odpoledních akcí pro rodiče a děti (viz. fotogalerie a zprávy z akcí). Nedávno proběhla i odborná přednáška pro rodiče s názvem: "Kyberprostor a sociální sítě - a vaše dítě..." Vážíme se zpětné vazby paní Karolíny Jíšové, která nám napsala:

Dobrý den,
moc děkuji za včerejší velmi naučnou přednášku. Pánové byli úžasní a jejich předání informací bylo úplně skvělé. Na tuto přednášku by měli přijít povinně všichni rodiče a určitě bych uvítala obdobnou přednášku i pro děti. (Do zprávy pro rodiče ve škole online posíláme rodičům podrobnou zprávu od paní Jíšové o přednášce.)
Moc děkuji a jsem s pozdravem.
Karolína Jíšová