Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Čeps Cup 2024

Čeps Cup 20249. ledna 2024 se naše škola zúčastnila florbalového turnaje prvního stupně s názvem Čeps Cup. Hrálo se v prostorné hale Lokomotivy ČB. Na turnaj dorazilo 12 chlapeckých a 3 dívčí týmy.

Kategorie žáků byla rozlosovaná do dvou šestičlenných skupin. Celkem kluci odehráli 5 zápasů. Po prohře se ZŠ Šindlovy Dvory (2:3) jsme jasně zvítězili nad ZŠ Borek (6:0). Scénář se opakoval a po prohře se ZŠ Církevní (1:2), jsme předvedli naopak nejlepší výkon v turnaji a jasně zvítězili nad ZŠ Baarova (7:2). V posledním utkání jsme prohráli proti vítězům turnaje ZŠ Dobrá Voda jasně 0:6. Díky velkému množství vstřelených gólů jsme obsadili celkové třetí místo ve skupině a jen o jedno místo nám unikl postup do semifinále. Konečné 5. místo z 12 škol je, ale bezesporu výborným výsledkem.

Kategorie žákyň se hrála systémem každý s každým (včetně následných odvet). Holky se rozehřívaly pomaleji a po dvou zápasech jsme měli na kontě dva body za dvě remízy, které byly dost smolné, neboť jsme dostaly vyrovnávací góly pár vteřin před koncem. Do odvet jsme nastoupili ve změněné formaci, kdy Sofča se přesunula do útoku, a naopak Natka vyztužila naši obranu. V odvětě proti ZŠ Rudolfov jsme předvedli dominantní, bezchybný výkon a zvítězili 4:0 (2x Sofča, 1x Natka, 1x Nicol). V posledním zápase o všechno proti ZŠ Emy Destinové jsme po smolném gólu prohrávali 0:1. Naše žákyně ukázali, proč se náš tým jmenuje Ještěrky Ševětín a svojí hbitostí a rychlostí dokázaly vstřelit 4 góly a zvítězily tak 4:1.           

S celkovým skóre 2 výher a 2 remíz jsme o bod předstihli ZŠ Rudolfov a stali se vítězi okresního kola. Nyní se můžeme těšit na krajské kolo, které se bude konat opět v Českých Budějovicích.

Sestava chlapci:

Brankář: Vojtěch Sukdol

Obrana: Lukáš Jára, Patrik Čech, Pavel Ivanov, Vojtěch Klečka, Pavel Břešťák

Útok: Jakub Karpianus, Antonín Tátovský, Richard Dušák, Jan Klečka,

Sestava dívky:

Brankář: Samanta Ertlová

Obrana: Natálie Kubíčková, Anna Hauptová

Útok: Sofie Čadová, Nicol Zemanová, Ema Simpson

Sportu zdar Mgr. Jan Duspiva

pohár.jpeg