Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Ševětínská tretra „aneb Olympiáda se ZŠ Veselí nad Lužnicí“

Ševětínská tretra „aneb Olympiáda se ZŠ Veselí nad Lužnicí“Datum konání:
12.6.2024

V polovině května 2024 se na naší škole uskutečnil oficiálně 1. ročník Ševětínské tretry s podtitulem Olympiáda se ZŠ Veselí nad Lužnicí. Tato akce byla určena pro žáky 2. stupně (6. – 9. ročník). Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách (skok do výšky, skok daleký, sprint na 60 m, hod granátem a Ševátor Race – překážkový běh). Soutěžící závodili ve 4 kategoriích (mladší žáci a žákyně a starší žáci a žákyně). Každý závodník se mohl přihlásit do 2 disciplín + překážkového běhu. Celá akce začala v tělocvičně naší školy, kde si úvodní proslov vzala na starost naše paní ředitelka Jana Schnelzerová, která popřála všem účastníkům hodně štěstí a zdaru.

Závody začaly skokem do výšky. Zde jsme mohli vidět první nadané sportovce. Absolutně nejlepším pokusem s hodnotou 166 cm se prezentoval Matyáš Kušnír, kterého k osobnímu rekordu vybičovalo hlasité publikum. Po skoku vysokém jsme se přesunuli k venkovnímu areálu, kde na nás čekal zbytek disciplín. Olympiáda plynula podle časového harmonogramu, a tak jsme se mohli přesunout na hlavní závod Ševátor Race. Ten vymysleli společnými silami Mgr. Jan Duspiva a Mgr. Michaela Tušlová. Na početnou startovní listinu zhruba 50 závodníků čekalo na trati házení oštěpem, překonání hasičské kladiny, švédská bedna, plazení, běh do kopce, hod míčem na kužely, přeskakování obručí atd. Za každou nesplněnou překážku měli žáci určitý počet „angličáků“. Vítězem se stal závodník, který dokázal překonat náročnou trať co nejrychleji. (fotografie)

V průběhu olympiády sbíraly děti pro své školy medaile, a právě škola s největším počtem zlatých medailí se stala celkovým vítězem a mohla si tak odnést nově vytvořený Putovní pohár. Nakonec se z vítězství radovala naše škola, která porazila ZŠ Veselí v poměru 14 (Ševětín) : 6 (ZŠ Veselí).

Mgr. Jan Duspiva