Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Kreativní vzdělávání v 9. třídách

Kreativní vzdělávání v 9. třídáchDatum konání:
23.5.2024

V úterý 23.5.2024 se naše třída 9.A zúčastnila projektu Kreativní vzdělávání. Paní architektka Eliška Marčíková představila možnosti ztvárnění pomocí architektury. Nejprve jsme se pomocí různých obrázků vžili do našeho kreativního ducha a naladili se na následující tvoření.

V první části si každý z nás vytvářel pomocí různých materiálů místo, kde bychom se cítili dobře a mohli se tam dobře učit. Měli jsme možnost toto ztvárnit pomocí barev.

V další části jsme se vydali po škole a ve skupinách jsme vybrali místo, které bychom rádi přetvořili. Pomocí papírových modelů jsme pak vyjádřili svoje nápady. Přišlo mi strašně hezké, že i my jsme dostali prostor říci si, co bychom na škole změnili, abychom se zde cítili lépe.

Valérie Stehlíková 9.A

Paralelní třída 9.B pracovala s myšlenkovými mapami, do kterých psala své pocity: „Měli jsme vnímat jak se na kterém místě ve škole cítíme. Poté jsme šli do tělocvičny a snažili jsme se chodit a tancovat do rytmu, což souviselo i s myšlenkovými mapami, bylo to docela zábavné. Všichni jsme si to užili.“

Žáci 9.B.

kreativní vzdělávání.jpg