Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Recyklace a upcycling v prvních třídách

Recyklace a upcycling v prvních třídáchBěhem čtyř vyučovacích hodin provázelo žáky téma recyklace a upcyclingu. Během první vyučovací hodiny si žáci ukázali výrobky, které vyrobili z odpadových materiálů a seznámili se tak s pojmem upcycling. V hodině čtení a psaní zvládli přepis a diktát slov – koš, papír, sklo, plast, odpad, kompost, popelnice a vyslechli si pohádku z knihy Odpadoví skřítkové. V hodině tělesné výchovy si žáci zahráli dvě pohybové hry zaměřené na třídění odpadu – ,,Šifrovací stezku“ a hru ,,Kam patřím“.

Další aktivity probíhaly na IT tabuli, ke kterým jsme využili webové stránky www.tondaobal.cz, kde si žáci na konkrétních příkladech zkoušeli správně třídit odpad. Jemnou motoriku si procvičili na omalovánkách, kde vybarvovali kontejnery a přiřazovali správný odpad. Množství odpadu počítali, porovnávali a doplňovali. Na závěr si společně vytvořili své třídní kontejnery na papír, plast a zkusili si do nich vytřídit první skutečný odpad. (fotografie)

Mgr. Michaela Semmelbauerová DiS. a Mgr. Dana Vojtová

stazeny soubor (4)hb.jpg