Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze do Techmánie v Plzni

Exkurze do Techmánie v PlzniTřídy 5.A, 5.B a 7.B se vydaly dne 22.3.2023 na exkurzi do interaktivního světa vědy a techniky. Zábavnou formou a nenásilně si přiblížili přírodní vědy. Mnozí tak mohou lépe pochopit, proč jsou tyto předměty náplní školní výuky a jak je můžeme využít v běžném životě.

Prostor pro vybudování tohoto moderního a prostorného zábavného areálu poskytly nevyužité tovární budovy v areálu plzeňské Škodovky z roku 1917. Kromě interaktivních aktivit uvnitř bývalých továrních hal jsme dostali příležitost se seznámit s cenným industriálním dědictvím plzeňského regionu. Navštívili jsme i sousední budovu 3D Planetária, které je prvním svého druhu v ČR.

Exkurze se nám moc líbila, strávili jsme příjemný den plný dojmů dobré nálady a příjemného slunečného počasí. (fotografie)

Mgr. Hana Faloutová