Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projekt HRDINOVÉ Fast 2.A

Projekt HRDINOVÉ Fast 2.AMěsíc únor byl pro třídu 2.A ve znamení super hrdinských schopností a záchrany životů. Zapojili se totiž do vzdělávacího projektu Hrdinové Fast, který je má naučit rozpoznat příznaky mrtvice a správně zareagovat. Mrtvice je jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Při rychlé a správné první pomoci však mohou být její následky značně omezeny. Zvýšení povědomí o varovných signálech mrtvice mezi žáky tak může zachránit životy jejich blízkých.

Průvodci projektem jsou tři superhrdinové v důchodu, kteří se svými super schopnostmi napomáhají včasnému rozpoznání příznaků mrtvice. Společně se svým vnukem provázejí děti zábavnou formou celým programem. Jednotlivé úkoly a videa jsou pro žáky zajímavě zpracované. Udržely jejich pozornost, motivaci a ti si tak mohli dobře zapamatovat, na co si dát pozor. Získané informace si se spolužáky navzájem opakovali, naučili se i tematickou písničku a předali jejich nově získané vědomosti i jejich rodičům a prarodičům. Zvýšené povědomí o mrtvici tak může skutečně zachránit životy v jejich okolí.

Projekt Hrdinové Fast efektivní a zábavnou formou plní svůj cíl - připravit žáky na možnou krizovou situaci a pomoci jim správně zareagovat. Díky svému modernímu zpracování si získal u dětí velkou oblibu a jistě se stane inspirací pro další školy, žáky, učitele a rodiče. Odkaz na webové stránky projektu - https://cz-cs.fastheroes.com/ .

Mgr. Semmelbauerová DiS.